Pobjedom protiv Cardiffa najavljen dvomeč sa Haugesundom

13.07.2014 u 00:45h

Fudbalski klub Sarajevo večeras je na najvećem bosanskohercegovačkom stadionu ugostio mladu ekipu Cardiff City-a. Generalka bordo kluba, završena je rezultatom 4:1 u korist Sarajeva, a pogađali su Puzigaća, dva puta, te Radovac i Bilbija.

Dugogodišnji golman bordo tima, Muhamed Alaim u devetoj minuti susreta oprostio se od bordo dresa uz ovacije prisutnih gledalaca na Koševu. Alaim je dres Sarajeva nosio 270 puta.

Prvu priliku na utakmici imao je Miloš Stojčev u 13. minuti, ali je golman Velšana bio na mjestu. Stojčev je i nedugo poslije pokušao atraktivno, škaricama, međutim, lopta odlazi pored gola. U 32. minuti, Sarajevo dolazi do vodstva. Puzigaća je postigao gol, poslije kornera. U posljednjim minutama prvog dijela, pokušao je Okić, ali nije bilo rezultatske promjene.

Početkom drugog dijela dosuđen je penal za Sarajevo, a siguran realizator bio je Puzigaća. U 60. minuti, već je bilo 3:0 za bordo klub. Sjajan pogodak postigao je Samir Radovac, koji je šutirao sa 25 metara i pogodio donji lijevi ugao gola Cardiffa. U listu strijelaca se upisao i Bilbija, a asistenciju je zabilježio Radovac. U narednom napadu, Johnson je lijepim udarcem smanjio na 4:1.

Nekoliko minuta poslije, Bilbija je u novoj prilici, ali nije bilo promjene. Posljednju priliku na utakmici imao je Duljević, čiji udarac brani golman Velšana.

FK Sarajevo 4:1 Cardiff City Football Club U-21

Stadion " Asim Ferhatović-Hase". Gledalaca: 5.000. Strijelci: 1:0 Puzigaća (32), 2:0 Puzigaća 47, penal), 3:0 Radovac (60), 4:0 Bilbija (68), 4:1 Johnson (69).

FK Sarajevo: Bandović (od 84. Plakalo), Berberović (od 67. Kalasi), Dupovac (od 78. Mitrevski), Tatomirović (od 84. Muharemović), Puzigaća (od 62. Protić); Cimirot (od 63. Kovačević), Radovac (od 67. Kostić), Stojčev (od 71. Handžić), Okić (od 62. Purić); Bilbija (od 84. Mihojević), Velkoski (od 71.Duljević).