Sarajevo na prepunom stadionu ugostilo Celtic F.C.

09.07.2019 u 23:38h

FK Sarajevo na prepunom stadionu Asim Ferhatović Hase je u prvom kolu kvalifikacija Lige prvaka ugostilo škotskog prvaka, Celtic, a pobjedu su slavili gosti rezultatom 1:3.

Početni sastav FK Sarajevo: Kovačević, Hodžić, Šabanović, Lazić, Hebibović, Ahmetović, Rahmanović, Velkoski, Milanović, Šerbečić, Oremuš.

U sedmoj minuti priliku je imao Hebibović, ali ga zasutavlja Bain, nakon što je krenuo sam prema golu.

U 24. minuti Rahmanović u šesnaestercu Celtica gađa, ali na kraju je blokiran i lopta odlazi u korner. Pet minuta kasnije dva uzastopna kornera za Sarajevo. Prvi korner nije bio opasan po Škote, no iz drugog je Sarajevo stiglo do vodstva. Milanović je centrirao, u gužvi lopta dolazi do Oremuša, koji svoj pokušaj kruniše pogotkom.

U 35. minuti Michael Johnston udarcem je savladao Kovačevića i stigao do izjednačenja.

Do kraja prvog poluvremena rezulat se nije mijenjao.

U drugom poluvremenju Odsonne Edouard prošao je kroz odbranu Sarajeva i matirao Kovačevića za vodstvo gostiju od 2:1. Nakon toga Celtic je opet imao kontrolu nad loptom, ali je i Sarajevo zaigralo ofanzivnije, a najbolju priliku imao je Milanović u 69. minuti kada je šutirao pored gola.

Pitanje pobjednika odlučeno je u u 85. minuti kada rezervista Sinclair prima loptu u petercu Sarajeva i petom pogađa gol Kovačevića za konačnih 3:1.

Uzvratni susret na Celtic Parku u Glasgowu igra se 17. jula s početkom u 20:45 sati.