Poraz protiv FC Astana

12.02.2019 u 09:00h

Fudbalski klub Sarajevo sinoć je upisao prvi poraz u prijateljskoj utakmici u okviru priprema u Antaliji od ekipe Astane rezultatom 2:0.

Prvi pogodak Astana je postigla u 30. minuti nakon izvođenja kornera. Siguran u realizaciji bio je Logvinenko. Do kraja prvog poluvremena Sarajevo je prijetilo preko Halilovića i Tatara, ali rezultat se nije mijenjao.

Do konačnih 2:0 Astana dolazi u 64. minuti, ponovo pogotkom Longinenka iz prekida.

Husref Musemić: “Prvo poluvrijeme smo igrali dosta dobro, imali smo šanse, nismo iskoristili, primili pogodak iz prekida. Tako je u pripremnim utakmicama, kada primite gol, padate jer niste stopostotno spremni. Drugo poluvrijeme je bilo slabije, Astana je kvalitetna ekipa, ali da smo iskoristili neke šanse možda bi rezultat bio drugačiji. Ali, nema veze, rezultat nije bitan. Odigrali smo jednu dobru utakmicu sa jednim dobrim protivnikom”.

Početni sastav FK Sarajevo: Kovačević, Hebibović, Pidro, Lazić, Mujakić, Stanojević, Crepulja, Tatar, Velkoski, Halilović, Ahmetović.

Selmir Pidro:Astana je jedna kvalitetna ekipa, ovo je bila dobra pripremna utakmica za nas. Tu smo još par dana, nastavit ćemo da radimo i da to popravimo, bilo je i dobrih i loših strana, a potrudit ćemo se da loše otklonimo i dobre nastavimo još bolje raditi”.

Posljednja prijateljska utakmica u okviru priprema u Antaliji na program je danas u 15h po lokalnom vremenu u Bosni I Hercegovini, a protivnik je gruzijski Saburtalo.