FK Sarajevo 1:3 FC Kairat Almaty

16.02.2016 u 19:37h

Fudbaleri našeg kluba poraženi su u posljednjoj pripremnoj utakmici u Antaliji. Krajnji ishod današnje provjere protiv kazahstanskog Kairata glasio je 3:1 u korist plavo-žutog kluba, a izabranici Miodraga Ješića ponovo su odigrali jednu dobru utakmicu, pokazavši da se mogu nositi sa ekipama učesnicama grupnih faza evropskih takmičenja.

Utakmicu bolje otvaraju igrači u bordo dresovima. Kadušić je u drugoj minuti sjajno prošao i uposlio Cesara, koji iz dobre pozicije šutira, ali lopta uz pomoć odbrambenog igrača odlazi u korner, poslije kojeg je dosuđen penal za Sarajevo. Marković je nepropisno zaustavio Kovačevića, loptu je uzeo Duljević i sigurnim udarcem pogodio za vodstvo Sarajeva.

IMG_5586

Pet minuta poslije Isael je lijepim udarcem uspio da savlada Pavlovića, a potom je Darabayev pogodio stativu našeg gola. Na drugoj strani, udarac Rustemovića odlazi preko gola. Kairat je došao do vodstva u 31. minuti. Gerard je iskoristio grešku naše zadnje linije i uspio da pošalje loptu iza leđa Pavlovića. Do kraja prvog dijela, priliku za Bordo klub imao je još Duljević, kada iz slobodnog udarca šutira preko gola.

U drugom poluvremenu, naš stručni štab je izvršio nekoliko izmjena, a gotovo svi igrači su dobili priliku da zabilježe minutažu. Benko, koji je zamijenio Cesara, u 51. minuti pogodio je stativu, ali i da je bio gol, isti ne bi bio priznat obzirom da je naš napadač bio u nedozvoljenoj poziciji. Potom je Rustemović bio blizu pogotka, kada njegovo ubacivanje prebacuje sve igrače u šesnaestercu i umalo da iznenadi golmana Kairata.

IMG_5623

U 68. minuti, Ševko Okić je izblokiran poslije dobrog dodavanja Benka, a dvije minute kasnije dobru priliku propušta Harba. Fudbaler koji se nalazi na probi u našem klubu dobio je loptu u šesnaestercu, oslobodio se svog čuvara, ali bez promjene. Do kraja utakmice, Kairat je uspio postići još jedan pogodak. Gerard je poslije slobodnog udarca savladao Trifkovića, koji je prethodno zamijenio Bojana Pavlovića na golu Sarajeva. Spomenimo i to da je današnju utakmicu, zbog lakše povrede propustio Tomislav Barbarić.

Prije polaska za Sarajevo, koji je planiran za sutra, fudbalere Sarajeva očekuje još jutarnji trening. Generalna provjera uoči nastavka BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine zakazana je za subotu, 20. februara. Naš klub gostovati će Travniku na Piroti, a utakmica počinje u 14.30 sati.

IMG_5640

Miracle resort football stadium, gledalaca: 50, žuti kartoni: Kadušić, Duljević (Sarajevo).

FK Sarajevo: Pavlović, Kadušić, Almir Bekić, Kovačević, Kramar, Rustemović, Emerson, Simeunović, Duljević, Amer Bekić, Cesar. Još su igrali: Trifković, Kallasi, Osmanović, Mihojević, Veladžić, Radovac, Berberović, Harba, Velkoski, Okić, Benko.

Statistiku sa današnje utakmice pogledajte klikom na LINK.