Bilbija i Stojčev pogađali za pobjedu protiv Shirak FC

14.02.2015 u 19:14h

Prvotimci Sarajeva odigrali su i posljednju prijateljsku utakmicu na pripremama u Antaliji. Bordo momci, odmjerili su snage protiv armenskog Širaka, a krajnji rezultat utakmice glasio je 2:1 za Sarajevo. Golove za naš klub postigli su Nemanja Bilbija i Miloš Stojčev.

Stručni štab FK Sarajevo, na čelu sa Mehom Kodrom, izveo je sljedeći sastav na početku utakmice: - Bandović, Barić, Puzigaća, Tatomirović, Mihojević, Berberović, Bilbija, Alispahić, Duljević, Purić i Benko.

U početnim minuta utakmice, postignuta su dva gola, po jedna na obje strane. Poveli su Armenci, a gol je pao poslije dobre kombinacije, koja je započeta sa lijeve strane.

Svega nekoliko minuta poslije, Sarajevo je izjednačilo. Nemanja Bilbija lijepim udarcem sa distance postiže prvi gol za Bordo klub na današnjoj utakmici.

Moglo je Sarajevo ubrzo i do vodstva, međutim, udarci Benke, Alispahića i Bilbije nisu pogodili željeni cilj. Sa druge strane, prijetio je i Širak, ali je Bandović bio na mjestu. Do kraja prvog dijela nije bilo rezultatskih promjena.

Prve minute drugog poluvremena obilježila je dobra i agresivna igra Sarajeva. Preko Duljevića i Alispahića, Bordo klub je mogao do gola, a najbolju priliku propustio je Puzigaća u 57' minuti utakmice. Alispahić je prethodno sjajno ubacio, a Puzigaća iz izgledne pozicije glavom šutira pored lijeve stative.

Od 60’ minute utakmice, naš stručni štab, počeo je da vrši izmjene. Tako je u pomenutoj minuti umjesto Purića u igru ušao Velkoski, a nedugo poslije, Berberovića i Barića zamijenili su Kallasi i Rustemović.

Sjajnu priliku imalo je Sarajevo u 67’ minuti, kada je Duljević povukao kontru, uposlio Alispahića, koji prosljeđuje loptu do Velkoskog, međutim, naš napadač prizemnim udarcem iz dobre pozicije nije uspio postići gol.

U 70’ minuti, na teren su ušli Stojčev, Bekić i Radovac, dok su sa terena izašli Benko, Alispahić i Bilbija, a par minuta poslije, priliku su dobili Protić, Kovačević, Okić i Plakalo umjesto Puzigaće, Bandovića, Duljevića i Mihojevića.

Deset minuta prije kraja, Sarajevo je došlo do vodstva. Okić je poslao jednu prizemnu loptu, Velkoski pametno propustio, a Stojčev preciznim udarcem pogodio nebranjeni dio mreže. Do kraja utakmice, nije bilo rezultatskih promjena.

Pobjedom protiv Širaka, Sarajevo je okončalo dvosedmične pripreme u turskom gradu Antaliji, sa učinkom od četiri pobjede, na četiri odigrane prijateljske utakmice.

Sažetak današnje utakmice bit će ubjavljen uskoro, čitav snimak utakmice će biti dostupan u toku sutrašnjeg dana u rubrici BORDO TV na zvaničnoj web stranici Kluba.