Šampionski početak sezone. Šest golova u mreži Drine.

27.07.2015 u 20:15h

Fudbaleri Sarajeva savladali su zvorničku Drinu u sklopu prvog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Naši fudbaleri odigrali su dobru i angažiranu utakmicu, stvorivši veliki broj prilika, a krajnji rezultat današnje visoke pobjede šampiona države glasio je 6:1.

Utakmicu, koja je odigrana pred 3.000 navijača Bordo Kluba, otvorili su naši fudbaleri. Hebibović je povukao po desnoj strani, ubacio za Benka, koji ne stiže na njegovo ubacivaje. Nekoliko minuta poslije, Cimirot je izbacio Velkoskog, koji prolazi golmana gostiju i šutira, međutim defanzivac Drine izbacuje loptu na samoj gol crti.

_MG_7327

U 12. minuti, gosti su poveli, nakon pogreške naše zadnje linije, a poslije primljenog gola, Sarajevo je nastavilo sa napadima. Pokušao je Benko, međutim, Maksimović je odbranio njegov udarac. Svega dvije minute poslije, sjajan udarac Benka glavom ispod prečke uspijeva odbraniti golman Drine.

Deset minuta poslije, Hebibović je probao svoj udarac sa distance, međutim, bez promjene rezultata. Nakon lijepe akcije, naše Sarajevo je došlo do poravnanja. Kombinovali su Velkoski, Cimirot i Radovac, a preciznim udarcem Leon Benko je poravnao rezultat.

U posljednjim minutama prvog poluvremena Sarajevo je došlo do vodstva. Alispahić je fantastično gađao i pogodio sa distance, za veliko slavlje na tribinama.

_MG_7345

Fotografije sa utakmice pogledajte klikom na LINK.

Drugi dio današnjeg susreta otvorio je Bekić, kada je u 49. minuti šutirao pored desne stative gola Maksimovića. U 58. minuti, rezultat je glasio 3:1. Benko je vratio loptu do Velkoskog, koji pogađa donji lijevi ugao gol Drine, a svega dvije minute poslije, na asistenciju Hebibovića Benko je postigao svoj drugi gol.

Svega pet minuta poslije, naši igrači postigli su novi gol. Hebibović je ponovo bio u ulozi asistenta, a lijep gol postigao je Okić. Svoju fantastičnu golgetersku formu, Leon Benko krunisao je u sudijskoj nadoknadi, kada je na dodavanje Radovca postigao svoj treći, a ukupno šesti gol za Sarajevo na današnjoj utakmic.

U narednom kolu, Fudbalski klub Sarajevo ponovo će igrati na Piroti, a ovog puta naš Klub gostovat će Travniku.

FK Sarajevo  6:1 FK Drina Zvornik

Gradski stadion "Pirota", gledalaca: 4.000, sudija: Emir Spahalić, žuti kartoni: Benko, Rustemović (FK Sarajevo), Đerić, Popović (FK Drina).

FK SARAJEVO:
 Oštraković, Hebibović, Puzigaća, Stepanov (od 75. minute Mihojević), Barbarić, Radovac, Alispahić (od 70. minute Rustemović), Cimirot, Amer Bekić (od 62. minute Okić), Velkoski, Benko.