Sarajevo savladalo Krupu na Koševu

10.08.2016 u 21:20h

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su drugu domaću pobjedu u sezoni. Rezultatom 3:2 Bordo klub je savladao Krupu na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović-Hase". Strijelci u pobjedi Sarajeva bili su Radovac, Sarić i Kadušić.

IMG_0165

Sarajevo je dobro otvorilo današnji susret. Duljević je ubacio iz kornera, a Balić i Mihojević nisu uspjeli loptu da zahvate. Već u narednom napadu, Sarajevo je povelo. Radovac je odlično šutirao u 8. minuti sa vrha šesnaesterca, a lopta odlazi iza leđa golmana gostiju. Deset minuta poslije, fudbaleri Krupe su izveli dobar napad. Lopta dolazi do Koljića, koji dobro šutira glavom, ali se istakao Adilović, sjajnom intervencijom.

Igrala se 24. minuta kada su gosti došli do izjednačenja. Mihojević pravi prekršaj u šesnaestercu, a sudija Paradžik pokazuje na bijelu tačku. Loptu uzima Koljić i šalje je u nebranjeni dio mreže. Do kraja prvog dijela Sarajevo je pokušalo preko Duljevića, koji sa distance šutira, no golman Ilić hvata loptu. Odličnu priliku propustio je i Crnkić, kada sa šest metara šutira pored stative.

Bordo klub je brzo došao do ponovnog vodstva. Crnkić je srušen u šesnaestercu, a Sarić preciznim udarcem sa bijele tačke postiže svoj prvi gol u dresu Sarajeva. Igrala se 60. minuta. Priliku za novi gol naši fudbaleri su imali nekoliko minuta poslije. Naime, Duljević je pokušao glavom, ali bez promjene rezultata.

IMG_0073

U 84. minuti Ahmetović je postigao gol, no isti je poništen zbog nedozvoljene pozicije. Poslije jednog kornera, Marušić je pogodio za 2:2, a već u narednom napadu Sarajevo opet dolazi do vodstva. Kadušić, koji je zamijenio Crnkića, ubacio je sa lijeve strane, a lopta je uspjela da prevari Ilića na golu Krupe. Do kraja utakmice nije bilo rezultatske promjene. U narednom kolu, Sarajevo će gostovati Mladosti u Doboju kod Kaknja. Utakmica je na rasporedu u subotu, 13. augusta tekuće godine.

FK Sarajevo 3:2 FK Krupa

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledalaca: 3.000, sudija: Goran Paradžik (Ljubuški), žuti kartoni: Mihojević, Amer Bekić, Hodžić (FK Sarajevo), Milutinović (FK Krupa), strijelci: Radovac 8’, Sarić 60’, Kadušić 89’ (FK Sarajevo), Koljić 24’ Marušić 88’ (FK Krupa).

FK Sarajevo: Adilović, Hodžić, Mihojević, Novaković, Balić, Radovac (od 46. minute Anđušić), Sarić, Ćetković (od 72. minute Amer Bekić), Duljević, Crnkić (od 85. minute Kadušić) i Ahmetović.

FK Krupa: Ilić, Jašarević, Koljić (od 59. minute Perić), Ljubenović (od 56. minute Redžić), Dujaković (od 63. minute Marušić), Milutinović, Vukotić, Čomor, Mijić, Aleksić i Mirković.