Sarajevo remiziralo sa Krupom na Koševu

23.04.2017 u 21:14h

Fudbaleri Sarajeva remizirali su sa Krupom na današnjoj utakmici 5. kola doigravanja za Prvaka Bosne i Hercegovine. Utakmica na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović-Hase" je završena rezultatom 1:1, a gol za Bordo klub postigao je Mersudin Ahmetović.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale. Sarajevo je imalo terensku inicijativu i nekoliko prilika. U dva navrata su igrači gostujućeg tima izblokirali Ahmetovića, a udarci Sarića i Duljevića sa distance otišli su pored gola. Vrijedi izdvojiti 34. minutu, kada su naši fudbaleri izveli obećavajući napad, u toku kojeg Čomor nepropisno ruši Crnkića, no sudija je signalizirao nedozvoljenu poziciju. Nastavak utakmice donio je mnogo bolju i otvoreniju igru na obje strane.

IMG_20170423_182811

U uvodnim minutama Sarajevo dolazi do vodstva. Crnkić je prošao po lijevoj strani, gdje je oboren, a sudija Sivac opravdano pokazuje na bijelu tačku.

Ahmetović preciznim udarcem dovodi Sarajevo u vodstvo. Sarajevo je odmah u sljedećem napadu moglo i do drugog gola, no poslije brze kontre Duljević nije uspio da uposli Hebibovića, koji je bio u dobroj poziciji u šesnaestercu Krupe. Pet minuta nakon vodstva Sarajeva, Krupa je poravnala rezultat. Mirković je izveo korner, Koljić je šutirao, ali je Hodžić loptu sa gol linije izbacio u polje, gdje ponovo dolazi do Koljića, koji je ovog puta precizan.

Svega nekoliko minuta poslije, Ahmetović je ponovo mogao dovesti Bordo klub u vodstvo. Crnkić je šutirao sa vrha šesnaesterca, Kutić je odbranio njegov udarac, a Ahmetović je pred sobom imao prazan gol, ali je glavom šutirao samo preko prečke. U 64. minuti nakon ubačaja sa lijeve strane, Koljić je šutirao glavom, no Pavlović sjajnom intervencijom izbacuje loptu u korner.

IMG_20170423_182259

Do kraja utakmice Sarajevo je imalo terensku inicijativu, a golman Krupe se istakao intervencijom poslije odličnog udarca Hebibovića iskosa, sa desne strane u 83. minuti. Najbolju priliku za Bordo klub u posljednjim trenucima utakmice propustio je Amer Bekić. Naš napadač je dobro šutirao glavom poslije ubačaja Lelića, no lopta pogađa samo stativu, te do posljednjeg sudijskog zvižduka nije bilo promjene rezultata.

U narednom kolu Fudbalski klub Sarajevo Sarajevo gostovati će Radniku u Bijeljini. Utakmica je na rasporedu 29. aprila.

FK Sarajevo 1:1 FK Krupa

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledalaca: 2.000, glavni sudija: Ermin Sivac, žuti kartoni: Sarić (FK Sarajevo), Čomor, Milutinović, Milanović (FK Krupa), strijelci: Ahmetović 50’ (FK Sarajevo), Koljić 55’ (FK Krupa).

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Kovačević, Duljević, Sarić (od 75. minute Husejinović), Crnkić, Hebibović (od 64. minute Lelić), Mihojević, Almir Bekić (od 80. minute Amer Bekić), Ahmetović, Ivetić.

FK Krupa: Kurtić, Redžić, Jašarević, Koljić, Ljubenović, Dujaković (od 64. minute Milanović), Milutinović, Vukotić, Čomor (od 70. minute Vidović), Aleksić, Mirković (od 62. minute Barić).