FK Sarajevo 0:0 FK Kukesi

26.07.2013 u 02:13h

Fudbaleri Sarajeva nisu se uspjeli plasirati u treće kolo kvalifikacija za Evropa ligu. Bordo tim odigrao je večeras na stadionu Asim Ferhatović Hase pred oko 11.000 gledalaca utakmicu s albanskim Kukesijem, ali golova nije bilo. Meč je završen rezultatom 0:0, što je gostima, uz pobjedu u prvom meču (3:2), bilo dovoljno za prolazak u narednu rundu takmičenja.

Sarajevo je bolje otvorilo utakmicu.  Konstantan pritisak na zadnji red Kukesija ponudio je dvije dobre prilike. Prvo je Ognjen Todorović zaprijetio u 13. minuti, da bi dvije minute poslije, s iste pozicije pokušao i Muhamed Džakmić. U oba navrata, nije bilo problema za gostujućeg golman Argent Halilaj.

Tempo igre je nakon dvadesetak minuta igre malo opao, da bi 30. minut donio veliku priliku za Anesa Haurdića, ali gostujući čuvar mreže uz dosta sreće spašava svoju mrežu.

U 41. minuta još jedna odlična prilika za Sarajevo. Mario Tadejević pokušao je s distance, ali prečka je saveznik golmana Halilaja. Isti igrač probao je dvije minute poslije, ali lopta je otišla pored gola gostiju. Na odmor se otišlo kod rezultata 0:0.

Ofanzivno je Sarajevo otvorilo nastavak susreta. U 51. minuti albanska odbrana uz dosta sreće i pomoći stative otklanja opasnost ispred svog gola, a na prvu narednu veliku šansu, domaći su čekali 68. minut.

Prekršaj na Radanom Šunjevarićem ruski sudija okarakterisao je kao najstrožiju kaznu, ali Alen Melunović promašio je penal.

Ponovo je pokušao Todorović u 87. minuti, ali golman Halilaj definitivno je bio prvo ime susreta i junak albanskog predstavnika.

Većih prilika do kraja utakmice nije bilo, golova nije bilo. Sarajevo je tako okončalo svoj evropski put, dok će Kukesi u narednoj rundi kvalifikacija snage odmjeriti s ukrajinskim Metalurgom.

Stadion "Asim Ferhatović-Hase",  Sudija: Mikhail Vilkov, Žuti kartoni: Peqini, Malindi (Kukes)

FK Sarajevo: Bandović, Tatomirović, Tadejević, Dupovac, Haurdić, Šunjevarić (od 74. Osmanagić) , Džakmić, Cimirot, Suljić(od 75. Huseinbašić), Melunović (od 70. Karić)