Pobjedama protiv Leotara i Slobode Sarajevo najavilo gostovanje Zvijezdi u Gradačcu

20.02.2015 u 22:18h

Na stadionu "Bare" u Čitluku, Fudbaleri Sarajeva odigrali su danas, u popodnevnim satima, dvije prijateljske utakmice, jednu protiv trebinjskog Leotara, a drugu protiv tuzlanske Slobode.

Prva utakmica, koja je počela u 13.30 sati, za protivnika našim prvotimcima donijela je prvoplasiranu ekipu 1. Lige RS-a, Leotar. Naš Klub, utakmicu je započeo u sljedećem sastavu:

- Bandović, Kallasi, Mihojević, Tatomirović, Puzigaća, Berberović, Rustemović, Alispahić, Bilbja, Duljević, Benko.

U prvim minutama utakmice, postignut je gol. Duljević je sa desne strane dobro ubacio za Benku, a naš napadač prizemnim udarcem postiže gol. Međutim, isti je poništen zbog nedozvoljene pozicije. Nedugo poslije, Duljević je bio u dobroj prilici. Kapiten našeg kluba, Ivan Tatomirović, poslao je jednu dubinsku loptu, koju je Duljević dobro primio, ušao u šesnaesterac, te iskosa šutirao, međutim, bez rezultatske promjene.

U 22. minuti utakmice, Sarajevo je povelo. Bilbija je izveo korner, Tatomirović bio najviši u skoku, te postigao gol. Vrijedno je spomenuti i to, da je samom korneru, prethodio dobar pokušaj Alispahića glavom, kojeg je golman Leotara odbranio, te loptu izbacio u korner.

Do kraja prvog dijela utakmice, Benko je bio ponovo u prilici, a Tatomirović je opet postigao gol, koji je, poput onog iz 4. minute, poništen. Ovog puta, nije bilo riječ o nedozvoljenoj poziciji, već je naš defanzivac, napravio prekšaj u napadu prilikom skoka i udarca. Tako je prvi dio utakmice zavšren onim rezultatom, koji je postavljen u 22. minuti, FK Sarajevo 1:0 FK Leotar.

U drugom poluvremenu utakmice, nije bilo mnogo prilika za postizanje golova. Vrijedi istaći dobre prilike Alispahića u 47. i 48. minuti, te pokušaj Benke iz slobodnog udarca, u 68. minuti. Posljednjih deset minuta utakmice, šansu su dobili i polaznici Akademije Fudbalskog kluba Sarajevo, članovi U-19 selekcije, Burović, Mujagić i Rastoder. Što se tiče prilika igrača Leotara, jedino vrijedno spomena bila su dva udarca Zečevića u posljednjih pet minuta susreta.

IMG_7825

Nakon odigrane utakmice protiv Leotara, izabranici Mehe Kodre odmjerili su snage i protiv tuzlanskog premijerligaša, Slobode. Bordo klub, utakmicu protiv crveno-crnih, započeo je u sljedećem sastavu:

- Plakalo, Barić, Kadušić, Kovačević, Protić, Radovac, Stojčev, Purić, Bekić, Okić, Velkoski.

Prvo poluvrijeme utakmice između starih rivala, Sarajeva i Slobode, donijelo je lijep fudbal, te veliki broj prilika na obje strane. Sarajevo je bolje otvorilo utakmicu, a udarcima Bekića i Stojčeva sa distance, Bordo klub je bio blizu vodstva. Sa druge strane, najbolju priliku za Slobodu imao je bivši igrač Fudbalskog kluba Sarajevo, Dilaver Zrnanović, pogodivši prečku iskosa, sa lijeve strane, nakon jednog kornera.

Vrijedi istaći i dobar pokušaj Sarića nakon slobodnog udarca, ali je Plakalo sjajno intervenisao. Do kraja prvog dijela, Sarajevo je prijetilo još preko Velkoskog. Makedonski reprezentativac u našim redovima, iz slobodnog udarca šutirao je preko gola Pirića.

Odmah na početku drugog dijela utakmice, Sarajevo je povelo. Stojčev je fantastično šutirao prethodno, a golman Slobode, Fejzić, loptu krajnjim naporima izbacio u korner. Radovac je izveo korner, ubacio, a Adnan Kovačević bio u šesnaestercu na pravom mjestu i postigao gol.

IMG_7918

U narednim minutama, nije bilo većih prijetnji po golove sa obje strane, te se igra uglavnom odvijala na sredini terena. Svakako, treba spomenuti i sjajnu intervenciju Plakala u 70. minuti, kojom je spriječio kontra napad Slobode.

U 80. minuti utakmice, Sarajevo je povećalo vodstvo. Bekić je uputio sjajan pas, a Velkoski sigurnim udarcem poslao loptu iza leđa golmana Slobode, te je na taj način, postavljen konačan rezultat današnje utakmice, FK Sarajevo 2:0 FK Sloboda.

Osim pomenutih igrača, svoju minutažu na ovoj utakmici upisali su i mladi igrači naše Akademije, Anđušić, Herić, Handžić, te golman Trifković.

Današnjim prijateljskim utakmicama protiv Leotara i Slobode, Fudbalski klub Sarajevo zaključio je pripreme uoči nastavka proljetnog dijela BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Podsjećamo, prvotimci našeg kluba, u 16. kolu, 28.2, gostovat će Zvijezdi u Gradačcu. Pridružite se našem facebook događaju: NK Zvijezda - FK Sarajevo