FK SARAJEVO 3:0 FK Leotar

30.11.2013 u 22:18h

Fudbaleri Sarajeva, sigurnom pobjedom protiv fenjeraša Leotara, okončali su prvi dio sezone. Tim sa Koševa slavio je sa 3:0 i sa 36 bodova, nakon 19 odigranih kola, prezimiti će na drugoj poziciji ligaške tabele.

Prvih par minuta utakmice obilježio je Nikola Komazec, koji je već u 5-toj minuti postigao fenomenalan gol, kada je majstorski lobovao Kukriku i donio prednost našoj ekipi. Leotar je iznenada zaprijetio u 10. minuti, ali udarac Mihojevića iskosa sa desne strane nije bio veća opasnost za Bandovića.

Travančić je potom u 17. minuti prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i snažnim udarcem u desni gornji ugao udvostručio prednost Sarajeva. Samo osam minuta kasnije, nakon kornera i gužve u petercu Leotara, lopta se odbila do usamljenog Dupovca, kojem nije bilo teško da pospremi loptu u mrežu za 3:0. Do isteka prvih 45 minuta, rezultat je ostao nepromijenjen.

U nastavku, Sarajevo je bilo zadovoljno vodstvom, pa do kraja nije bilo pravih prilika i golova. Bordo tim je u 81. minuti ostao i sa igračem manje, kada je rezervista Huseinbašić zbog nesmotrenog starta na protivničkom igraču zaradio direktno isključenje.

Pomoćni trener Fudbalskog kluba Sarajevo, Abdulah Oruč, po završetku utakmice izjavio je sljedeće:

"Posao smo završili nakon 30 minuta igre, a u nastavku se i nismo držali dogovora. Krenuli smo u individualne akcije, teren je bio težak, ali odradili smo ono što smo planirali."

FK SARAJEVO 3-0 FK Leotar

Stadion "Asim Ferhatović - Hase". Sudija: Danijel Bojo (Kiseljak). Strijelci: Komazec, Travančić, Dupovac. Žuti kartoni: Mihojević, Popović, Zečević (Leotar). Crveni karton: Huseinbašić (Sarajevo).

FK Sarajevo: Bandović, Travančić, Jevtić (46' Handžić), Komazec, Tatomirović, Plakalo (67' Huseinbašić), Trivunović, Vusljanin, Cimirot (82' Bišanović), Dupovac, Puzigaća.