Mladost taktički nadigrala Sarajevo i sa Koševa odnosi bod.

14.09.2013 u 19:19h

Na utakmici 7. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, koju su odigrale ekipa Sarajeva i ekipa Mladosti, mreže su mirovale. Krajnji rezultat je glasio 0:0.

Naši momci su željeli pobjedu kojom bi zasjeli na vrh ligaške tabele, ali se Mladost pokazala kao neugodan protivnik koji je uspio napustiti Koševo bez primljenog gola.

Od samog starta, izabranici Husrefa Musemića su bili bolji protivnik. Držali su više loptu u svom posjedu, te su stvorili i nekoliko prilika preko oporavljenog Komazeca, Osmanagića i Trivunovića. Ipak, gola nije bilo.

Sa početnih 0:0 se otišlo na odmor, a u nastavku susreta viđena je ofanziva Sarajeva ka golu gostiju iz Velike Obarske. Također, Mladost je u par navrata zaprijetila, ali nije bilo veće opasnosti po gol Bandovića.

U 71. minuti, sjajna prilika za Sarajevo. Travančić je ubacio loptu, Bišanović je ostao sam, ali je njegov pokušaj glavom završio iznad prečke gola gostiju. Do kraja je Sarajevo vršilo pritisak, ali bezuspješno. Rezultat se nije mijenjao, te je Mladost došla do boda, a naša ekipa ostala bez dva.

Na kraju utakmice, Husref Musemić je izjavio sljedeće:

"Upozoravao sam igrače da se niko neće skloniti. Gosti su odigrali dobro, organizovano su se branili, pokrili su sve prilaze golu.", rekao je Musemić, dodavši:

"Kod mojih igrača nije postojao taj fudbalski, kao ni voljni momenat. Možda je malo traga ostavila povreda Tatomirovića pred početak utakmice, pa smo morali Cimirota prekomandovati na beka, a u igru ubaciti Radovca. Ne znam zašto nije postojao voljni momenat, to ćemo vidjeti u narednim danima."

FK Sarajevo 0-0 FK Mladost V.O.
Stadion "Asim Ferhatović-Hase". Sudija: Muamer Bureković. Žuti karton: Zelić, Gujić (Mladost).

FK SARAJEVO: Bandović, Bišanović, Komazec, Todorović (od 46. Travančić), Radovac (od 61. Plakalo), Trivunović, Osmanagić, Karić (od 81. Kovačević), Cimirot, Tadejević, Dupovac.