FK Sarajevo završio premijerligašku sezonu 2015/16 na četvrtom mjestu.

15.05.2016 u 21:40h

Fudbaleri Sarajeva poraženi su od strane Olimpica na stadionu Koševo na utakmici 30. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Utakmica je završena rezultatom 3:1 u korist gostiju, a gol za Bordo klub postigao je Leon Benko. Sarajevo sezonu završava na četvrtom mjestu ligaške tabele, a nakon uzvratne utakmice finala Kupa BiH, bit će poznato da li će Bordo klub u predstojećoj sezoni 2016/17 nastupati na međunarodnoj sceni.

_MG_6636

U prvoj minuti utakmice Radović prije sa distance, no Delač odlično interveniše. U idućem napadu Benko ubacuje za Rustemovića, koji ipak nije stigao na ubacivanje našeg napadača. Igrala se 17. minuta kada je Duljević isprobao svoj udarac sa distance, ali lopta odlazi pored gola. Deset minuta poslije, Lelić je poslije kornera šutirao preko gola Delača, a odličnu priliku za Sarajevo propustio je Benko. Kadušić dolazi do lopte prije Bandovića, vraća loptu u petarac, gdje Benko svojom desnom, slabijom, nogom šutira i lopta odlazi pored gola. U narednom napadu Mihojević je šutirao poslije kornera, a udarac mladog defanzivca Bordo kluba odlazi preko gola. Do kraja prvog poluvremena Okić je imao odličnu priliku. Lijepo su kombinovali Benko i Emerson, lopta dolazi do Okića, koji je bio u odličnoj poziciji, no istakao se bivši fudbaler našeg kluba, Dejan Bandović, odbranivši njegov udarac.

_MG_6693

Otvaranje drugog poluvremena donijelo je golove. U 47. minuti Handžič je uspio da zatrese mrežu Delača, a svega minut poslije Benko je uzvratio. Naš napadač izašao je sam pred Bandovića i preciznim udarcem loptu poslao iza njegovih leđa za poravnanje rezultata. U 55. minuti, na ubacivanje Rustemovića, Benko je bio blizu gola, no njegov udarac glavom odlazi umalo pored lijeve stative gola Olimpica. Naš napadač je bio u dobroj prilici i pet minuta poslije, kada je uspio da zaobiđe Bandovića, međutim, težak i nakvašen teren od kiše, koja je većim dijelom dana padala u Sarajevu, onemogućio je Benka da loptu pospremi u mrežu.

Mladi prvotimac našeg kluba, Advan Kadušić, lijepo se oslobodio svog čuvara u 66. minuti. Ušao je u šesnaesterac i šutirao lijevom nogom, a Bandović tek iz drugog pokušaja hvata loptu. Na drugoj strani, Brković je šutirao iskosa sa lijeve strane preko gola Delača. Olimpic je uspio postići drugi gol na današnjoj utakmici u 74. minuti. Lelić je udarcem glavom uspio savladati Delača, a u narednom napadu, Hebibović se upisao u strijelce za povećanje vodstva Olimpica. Do kraja utakmice nije bilo rezultatske promjene uprkos prilikama za Sarajevo preko Harbe u dva navrata, te su naši fudbaleri porazom okončali takmičarsku sezonu 2015/16 i zauzeli četvrto mjesto na tabeli.

_MG_6816

FK Sarajevo 1:3 FK Olimpic

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledalaca: 500, sudija: Husein Terzić, žuti kartoni: Zolj, Vukomanović (FK Olimpic), strijelci: Handžić 47’, Lelić 74’, Hebibović 75’ (FK Olimpic), 51’ (FK Sarajevo).

FK Sarajevo: Delač, Kadušić, Kallasi, Kovačević, Mihojević, Berberović (od 70. minute Herić), Rustemović, Emerson (od 69. minute Harba), Okić, Duljević (od 44. minute Amer Bekić) i Benko.

FK Olimpic: Bandović, Gligorov (od 42. minute Mahović), Radović, Regoje, Zolj (od 83. minute Varešanović), Vukomanović, Handžić (od 88. minute Zeljković), Muharemović, Lelić, Hebibović, Brković.