FK Sarajevo 3:1 FK Olimpic

30.03.2013 u 20:57h

Igrači FK Sarajevo danas su zabilježili ubjedljivu pobjedu nad ekipom Olimpica. Rezultat je glasio 3:1 u korist domaćih, a pogotke su postigli Hadžić (2) i Todorović.

Pred sami početak utakmice, kapiteni obje ekipe položili su cvijeće ispred trbine Sjever - "Vedran Puljić", u znak sjećanja na našeg Vedrana.

Hladan tuš za navijače bordo tima, već u trećoj minuti susreta između Sarajeva i Olimpica, priredio je Semir Kapić, koji je iskoristio grešku odbrane domaćih i matirao Dejana Bandovića za slavlje gostiju. Ipak, samo par minuta kasnije, u 14. minuti utakmice, Sarajevo dolazi do poravnanja i to golom prvog topnika lige, Emira Hadžića. Hadžić je, nakon neuspjele ofsajd zamke gostiju, izašao sam pred Fejzića i poluvisokom loptom i snažnim udarcem zatresao mrežu Olimpica. Ovom sjajnom golu prethodila je odlična asistencija Haurdića. U nastavku susreta, obje ekipe prikazale su nešto slabiju igru, te je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 1:1.

Na početku drugog poluvremena, Sarajevo je krenulo ofanzivnije i agresivnije ka golu Olimpica. U 55. minuti, Hadžić je, nakon centaršuta Suljića, pokušao glavom, ali lopta odlazi preko gola.

Rezultatski preokret dogodio se u 62. minuti, kada je Hadžić uposlio Ognjena Todorović, a ovaj savladao Fejzića za prvo vodstvo domaćih na današnjoj utakmici. U 69. minuti, poništen je pogodak Amera Dupovca zbog nedozvoljene pozicije.

* 3500 gledalaca je posmatralo današnju utakmicu

Hadžić u 78. minuti susreta postiže svoj drugi pogodak, ukupno treći u mreži gostiju, kojim osigurava pobjedu svom klubu. Nedugo zatim, i Haurdić je imao šansu, ali je Fejzić bio dobro postavljen.

U 90. minuti susreta, nakon višemjesečne pauze, Denis Čomor je ušao u igru. Čomor je mogao postići i pogodak, ali je golman gostiju ponovo bio siguran. Do kraja utakmice, rezultat se nije mijenjao.

Na press konferenciji, koja je održana po završetku utakmice, šef stručnog štaba, Husref Musemić, izjavio je sljedeće:

"Jako teška utakmica, kao što sam i najavljivao. Znali smo da je Olimpic veoma kvalitetan protivnik. Nisam baš zadovoljan prvim poluvremenom. Ono je bilo tu i tamo. Sreća pa smo na vrijeme postigli izjednačujući gol, što je bilo veoma važno.", kazao je šef stručnog štaba FK Sarajevo nakon utakmice, te dodao:

"Drugim poluvremenom sam zadovoljan, a još uvijek se osjeti strah kod igrača zbog loše predstave protiv Gradine u Srebreniku. Samopouzdanje još uvijek nije onakvo kakvo bi trebalo biti."

FK Sarajevo - FK Olimpic 3:1
Stadion "Asim Ferhatović-Hase"
Sudija: Predrag Stankić. Strijelci: 0:1 Kapić (4'), 1:1 Hadžić (14'), 2:1 Todorović (61'), 3:1 Hadžić (77').
Žuti kartoni: Melunović (Sarajevo), Vidović, Muharemović (Olimpic)

FK Sarajevo: Bandović, Torlak, Haurdić, Melunović, Hadžić (od 90' Osmanagić), Todorović, Tatomirović, Tadejević (od 90' Čomor), Dupovac, Zlatković, Suljić (od 70' Šunjevarić).