FK Sarajevo 1:1 FK Olimpic

09.03.2014 u 23:00h

U posljednjoj utakmici 21. kola BH Telecom Premijer lige, Sarajevo i Olimpic su podijelili bodove. Utakmica na stadionu "Asim Ferhatović-Hase" završena je rezultatom 1:1. Gol za Sarajevo postigao je reprezentativac Makedonije, Krste Velkoski, dok je za Olimpic pogodio Zajko Zeba.

Sarajevo odlično započinje utakmicu. U prvih pet minuta naši igrači su izveli četiri kornera, a u poluprilikama su bili Velkoski i Jajalo, ali oba puta su njihove udarce blokirali gostujući igrači. U 12. minuti, Cimirot šutira sa 20 metara, međutim, lopta ide pored gola. U narednom napadu zabilježena je dobra akcija Bilbije i Stojčeva, ali Hamzić na kraju hvata loptu.

U 20. minuti izbija velika šansa za našu ekipu. Prvo je Stojčev pogodio stativu, a u nastavku Bilbija je bio u dva navrata neprecizan, što je na kraju rezultiralo samo kornerom za Sarajevo. Minut kasnije Bilbija ponovo pokušava, ali bez rezultatske promjene.

U 24. minuti desila se i prva prilika za goste sa Otoke. Na kraju je spasio Delač, nakon udarca Rahmanovića, koji je bio neometan sa 10-ak metara. Narednu priliku za Olimpic imao je  Bogičević u 28. minuti, kada poslije kornera šutira pored gola.

U 33. minuti Sarajevo je zasluženo povelo. Večeras sjajni Stojčev je proigrao Velkoskog, koji matira Hamzića. Minut kasnije Stojčev je šutirao, a Hamzić odbranio. U 38. minuti Bilbija nije imao sreće, jer pogađa stativu, nakon ubačaja Vusljanina. 39-u minutu obilježio je Velkoski, kada pokušava glavom, ali Hamzić i ovaj put brani. Dvije minute kasnije novi pokušaj Stojčeva, koji završava pored gola. Bilbija u 44. minuti ima novu veliku priliku. Izbjegao je ofsajd zamku, izašao sam ispred Hamzića, ali uspješniji je golman Olimpica.

U nastavku dosta manje uzbuđenja i prilika. Prvu smo zabilježili u 57. minuti, kada je Tadejević pogriješio u izglednoj situaciji. U 62. minuti Olimpic je zaprijetio nakon kornera, ali je Zec šutirao pored gola.

Ipak, u 82. minuti utakmice Zeba je uspio postići gol. Njegov udarac sa vrha šesnaesterca pogađa donji desni ugao gola Delača. Svega tri minute nakon toga, Vusljanin je u velikoj šansi, ali puca preko gola. Na kraju je ostalo 1:1.

Stadion: "Asim Ferhatović-Hase". Sudija: Muamer Bureković (Zenica). Strijelci: 1-0 Velkoski (33), 1:1 Zeba (82).

FK Sarajevo: Delač, Barić, Stojčev, Jajalo, Velkoski, Tatomirović, Vusljanin (86. Purić), Cimirot (54. Osmanagić), Tadejević, Dupovac, Bilbija (76. Todorović).

FK Olimpic: Hamzić, Ćubara (50. Durak), Muharemović, Duljević, Zec (65. Smajić), Rahmanović, Zeba, Šivšić, Gojak (80. Kokot), Regoje, Bogičević.

Slike sa utakmice možete pogledati na: FK Sarajevo 1:1 FK Olimpic