FK Sarajevo 0:1 FK Partizan

09.02.2014 u 22:41h

Na današnjoj pripremnoj utakmici Sarajevo je poraženo od Partizana rezultatom 1:0.

Prvu priliku na utakmici imali su naši igrači. Tadejević je u 5. minuti snažno šutirao, ali je Ivković dobro reagovao i loptu skrenuo u korner. Minutu nakon toga Ninković je zaprijetio na drugoj strani, ali je golman Sarajeva, Matej Delač, bio siguran. Narednu priliku imao je Anid Travančić. Naš mladi krilni igrač izborio se za poziciju i šutirao je sa velike distance pored gola Partizana.

U 30. minuti Todorović je šutirao sa dvadeset metara, ali Ivković je izblokirao i njegov udarac. Živković je imao priliku za Partizan u 37. minuti, ali je šutirao veoma slabo. Igrači Partizana uspjeli su postići gol u 44. minuti utakmice, ali je isti poništen zbog nedozvoljene pozicije. U finišu prvog dijela, novi igrač u bordo dresu, Mato Jajalo, šutirao je, ali je golman Partizana skrenuo loptu u korner. Prvo poluvrijeme završeno je bez golova.

Na početku drugog dijela utakmice, Sarajevo je imalo dobru priliku. Velkoski se lijepo oslobodio svojih čuvara, snažno šutirao, ali Živković je odlično odbranio udarac našeg napadača. Desetak minuta poslije Marković je pokušao sa distance, a lopta je otišla pored gola. Šutirao je i Vusljanin sa 25 metara, međutim njegov udarac odlazi visoko preko gola. Uslijedili su pokušaji Osmanagića na jednoj i Ninkovića na drugoj strani iz slobodnjaka, ali rezultat se nije mijenjao sve do 81. minute kada je Živković povukao brzu kontru i uposlio Ninkovića, koji pogađa za vodstvo Partizana. U posljednjoj minuti utakmice Dario Purić je fantastično šutirao, ali golman Partizana je uspio odbraniti njegov udarac.

Šef stručnog štaba našeg kluba, Robert Jarni, po završetku utakmice izjavio je sljedeće:

"Bilo je uspona i padova u našoj igri. U toku utakmice smo nekoliko segmenata uradili dobro. Nedostajao je miran, završi pas, kako bi ugrozili gol Partizana. Nažalost, nismo uspjeli u tome. Smatram da imamo dovoljno vremena kako bi otklonili sve naše greške do početka prvenstva i prve utakmice u Zenici", kazao je Jarni.

FK Sarajevo: Delač, Barić, Trivunović, Dupovac, Tadejević, Radovac, Jajalo, Travančić, Stojčev, Todorović, Velkoski. Drugo poluvrijeme: Bandović, Purić, Cimirot, Vusljanin, Tatomirović, Osmanagić, Jevtić.