FK Sarajevo 5:0 FK Radnik Bijeljina

26.05.2013 u 23:28h

U susretu posljednjeg, XXX kola BH Telecom Premijer lige BiH za sezonu 2012./13., u kojem su snage odmjerili FK Sarajevo i FK Radnik, sjajni Emir Hadžić postigao je nevjerovatnih 5 golova i tako postao prvi igrač u historiji bordo-bijelog kluba kojem je pošlo za rukom da u samo jednoj utakmici čak 5 puta zatrese mrežu protivnika. Sa svojih 20 prvenstvenih pogodaka, Emir je postao  i najbolji strijelac BH Telecom Premijer lige.

Pored Hadžića, priznanje za svoj trud dobio je i Sedin Torlak koji je u toku utakmice primio nagradu "Ismir Pintol" koju navijači kluba dodjeljuju najborbenijem igraču u toku sezone.

Što se same utakmice tiče, prvi su zaprijetili gosti, ali je Obradovićev udarac odbranio Abdihodžić. Sarajevo je povelo u 9. minuti. Hadžić se izborio za loptu i na kraju sve sam riješio. Tri minute kasnije bilo je 2:0. Sjajnu akciju je ponovo zaključio Hadžić, kojeg je sjajno uposlio Todorović. Nije se dugo čekalo da bordo tim ponovo zatrese mrežu gostiju. Bila je to lijepa akcija, Džakmić je idealno uposlio Hadžića, koji sjajno reagira i majstorski pogađa za 3:0. Fenomenalni Hadžić stupa na scenu i u 41. minuti. Suljić je ovaj put odradio veći dio posla, a napadač tima sa Koševa došao do četvrtog pogotka.

U nastavku susreta smo gledali nešto mirniju igru. Na početku su zaprijetili Todorović i Džakmić, ali nije bilo problema za Lučića. U 64. minuti Hadžić je mogao do petog pogotka, ali je glavom šutirao pored gola. Minut kasnije, Vujić je pokušao, ali je golman Sarajeva bio na mjestu. Do kraja je domaći tim kontrolisao igru, a većih uzbuđenja nije bilo, osim što je Hadžić u 85. minuti pogodio prečku, a onda u 90. minuti postigao peti gol na asistenciju Tatomirovića.

FK Sarajevo 5:0 FK Radnik
Stadion "Asim Ferhatović-Hase".  Sudija: Vladimir Bjelica. Strijelci: 1:0 Hadžić (9'), 2:0 Hadžić (12'), 3:0 Hadžić (24'), 4:0 Hadžić (41'), 5:0 Hadžić (90'). Žuti karton: Tadejević (Sarajevo), Hadžić (Sarajevo).

FK SARAJEVO: Abdihodžić, Hadžić, Todorović, Tatomirović, Šunjevarić, Džakmić, Osmanagić (od 82. Huseinbašić), Tadejević (od 79. Hrelja), Dupovac, Radovac (od 75. Mijušković), Suljić.