FK Sarajevo 3:2 FK Radnik

10.05.2014 u 22:01h

U posljednjoj ligaškoj utakmici u sezoni 2013/14, fudbaleri Sarajeva zabilježili su pobjedu na domaćem terenu protiv ekipe Radnika iz Bijeljine, rezultatom 3:2. Strijelci u pobjedi bordo kluba bili su Bojan Puzigaća, Krste Velkoski i Irfan Vusljanin.

Sarajevo je ofanzivno krenulo, pa je tako već u šestoj minuti došlo u prednost. Nakon što je Todorović oboren u kaznenom prostoru, Puzigaća pogađa za vodstvo našeg kluba.

Tri minute poslije, Obradović poravnava rezultat. Napadač Radnika, zaobišao je debitanta na golu Sarajeva, mladog Emira Plakala i postigao gol. Iako je Obradović u trenutku prijema lopte bio u nedozvoljenoj poziciji, sudijska trojka se nije oglasila.

Nekoliko minuta poslije, Velkoski je Sarajevo ponovo doveo u vodsto. Naš sjajni napadač, odličnim potezom oslobodio se svog čuvara i pospremio loptu iza leđa Zdravkovića.

U 32. minuti ubacio je Barić, Velkoski glavom dobro šutirao, ali se istakao Zdravković. Radnik dolazi do poravnanja u 39. minuti. Plakalo nije najbolje reagovao nakon šuta sa distance, lopta dolazi do Obradovića, koji postiže gol.

Posljednje uzbuđenje u prvom dijelu bilo je u 41. minuti, kada je Barić ušao u šesnaesterac, ali iz dobre pozicije šutira neprecizno.

Sarajevo dolazi do nove prednosti u 57. minuti utakmice. Velkoski proigrava Vusljanina, koji zakucava loptu u gol Radnika. Pet minuta nakon gola ubacio je i Stojčev, a Puzigaća glavom puca preko gola.

U 69. minuti, nakon udarca Velkoskog, Kovačević je odbijenu loptu poslao pored gola. Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja, te je Sarajevo slavilo novu pobjedu.

Strijelci: Puzigaća, Velkoski, Vusljanin, Obradović (2) Stadion "Asim Ferhatović-Hase". Sudija: Elvis Mujić. Žuti karton: Kojić, Ostojić, Mašić, Mojović.

FK SARAJEVO: Plakalo, Barić, Kovačević, Stojčev (od 81. Handžić), Velkoski, Todorović (od 59. Bilbija), Tatomirović, Vusljanin (od 59. Purić), Cimirot, Dupovac, Puzigaća.

FK RADNIK: Zdravković, Maletić, Kojić (od 33. Krsmanović), Katanec, Antić, Hasanović, Ćosović (od 57. Mojović), Obradović, Lazić (od 72. Vučić), Ostojić, Mašić.