FK Sarajevo 3:2 FK Rudar Prijedor

29.09.2013 u 18:48h

U jednoj od najboljih utakmica ovog kola, Sarajevo je na stadionu "Asim Ferhatović-Hase" savladalo Rudar rezultatom 3:2.

Bordo momci su do vodstva došli već u 12. minuti, kada je lijepu akciju Radovca i Todorovića golom završio Komazec.

Samo 10 minuta kasnije, na semaforu danas praznog Koševa stajalo je 2:0. Svoju odličnu igru na današnjem susretu pogotkom je krunisao Todorović koji je istrčao kontru i rutinski pospremio loptu u mrežu.

Do kraja prvog dijela, Sarajevo je kontrolisalo igru, međutim, u posljednjim sekundama sudijske nadoknade, zbog greške naše zadnje linije, Rudar se vratio u igru. Bandović je loše procijenio let lopte bačene iz auta, koja je došla do Vidića, a koji ju je poslao u prazan gol.

U nastavku Todorović je ponovo zaprijetio Heraku u 53. minuti. Ipak, šut našeg krilnog igrača sa preko 20 metara gostujući golman uspio je skrenuti u korner. Pet minuta kasnije, zaprijetio je i Komazec, ali je njegov volej otišao preko gola.

U 66. minuti, Travančić je Sarajevu donio novu prednost od dva gola. Potencijalni mladi reprezentativac BiH se oslobodio dvojice igrača Rudara i lijepim udarcem iz poluvoleja postigao pogodak.

Rezultatsku neizvjesnost u utakmicu vratio je Vidić u 75. minuti. Nakon što je Dupovac napravio prekršaj u svom kaznenom prostoru, Vidić je postigao drugi gol na susretu tako što je bio siguran realizator udarca sa bijele tačke.

Ipak, gosti iz Prijedora do kraja susreta nisu imali snage za nešto više, pa je tako nakon tri meča bez pobjede Sarajevo došlo do petog ovosezonskog trijumfa i druge pozicije na tabeli sa 18 osvojenih poena. S druge strane, Rudar se i dalje nalazi u opasnoj zoni, tačnije, na 15. mjestu sa 7 osvojenih bodova.

Strijelci: Komazec (12. min), Todorović (22. min), Travančić (66. min); Sudija: Husein Terzić; Stadion: "Asim Ferhatović-Hase".

FK Sarajevo: Bandović, Dupovac, Puzigaća, Tatomirović, Tadejević, Karić (od 57. Osmanagić), Cimirot, Todorović, Radovac (od 88. Kovačević), Travančić (od 75. Huseinbašić), Komazec.