FK Sarajevo 1:0 FK Slavija

12.05.2013 u 10:02h

Današnjom pobjedom nad ekipom Slavije fudbaleri Sarajeva su i definitivno obezbijedili drugo mjesto i nastup u kvalifikacijama za ligu Evrope iduće sezone.

Kako se i očekivalo, domaći su bolje otvorili utakmicu i već u 8. minuti imali prvu veliku šansu. Zlatković je ubacio, Hadžić bio najviši u skoku, no njegov udarac zaustavlja prečka. Odmah zatim uslijedila je kontra gostiju, ali je prečka ovaj put bila saveznik bordo tima - Kokot je volejom pogodio okvir gola Dejana Bandovića. U 25. minuti još jednom je pokušao Hadžić, ovaj put iz slobodnjaka sa 20 metara, opet bezuspješno. Do kraja prvog dijela, Sarajevo je imalo više od igre, ali bez većih šansi.

U 48. minuti, Haurdić je dobro prošao, zatim šutirao sa 20-tak metara, ali Tomović izbacuje u korner. Tri minute kasnije, domaći dolaze do vodstva. Lopta je došla do Džakmića na nekih 16 metara, kapiten Sarajeva je sjajno reagovao i volejom pogodio rašlje gola gostiju.

U nastavku susreta, do gola je mogao i Hadžić u 75. minuti, ali ga je u tome spriječio Radovanović. Minut pred kraj isteka regularnog vremena, pokušao je i Todorović čiji udarac je bio suviše jak, te lopta odlazi preko gola.

"Utakmica nije bila baš kvalitetna, bez mnogo šansi, ali su obje ekipe ekipe odigrale fer i korektno. Drago mi je što smo uspjeli iz cjelokupne situacije koja nas je zadesila izvući povoljan rezultat. Zalaganje igrača je bilo na nivou, a pobjedu posvećujemo treneru Musemiću. Na kraju možemo biti zadovoljni što smo potvrdili drugo mjesto i nastup u Evropi.", kazao je nakon meča Abdulah Oruč.

Stadion "Asim Ferhatović-Hase". Sudija: Goran Paradžik. Strijelac: 1:0 Džakmić (51'). Žuti karton: Zlatković, Dupovac (Sarajevo); Lemez, Rašević (Slavija).

FK SARAJEVO: Bandović, Torlak, Haurdić, Melunović (od 46. Todorović), Hadžić (od 90. Čomor), Tatomirović, Džakmić, Dupovac, Zlatković, Radovac (od 46. Šunjevarić), Suljić.