Sarajevo takmičenje u Kupu završava u četvrtini finala

15.03.2016 u 20:09h

Sarajevo je okončalo svoje učešće u ovogodišnjem takmičenju Kupa Bosne i Hercegovine. Naš klub je poražen na Koševu od strane Slobode, rezultatom 3:0.

Prvu priliku na utakmici imao je Edin Rustemović, kada je u 7. minuti šutirao preko gola gostujućeg tima. Na drugoj strani gol. Ahmetović je prizemno pronašao Veselinovića, koji šutira i pogađa nebranjeni dio mreže gola Pavlovića. Sredinom prvog poluvremena naš stručni štab bio je primoran izvršiti izmjenu. Kovačević se žalio na povredu, te poslije intervencije medicinskog tima, ipak nije bio u mogućnosti da nastavi utakmicu. Umjesto njega, u igru je ušao Marko Mihojević. Novu priliku za izjednačenje Sarajevo je imalo preko Harbe u 22. minuti. Naš ofanzivac je prizemno šutirao sa distance, međutim bez promjene rezultata. Najbolju priliku u prvom poluvremenu Sarajevo je imalo šest minuta poslije. Lopta je poslije ubacivanja Almira Bekića došla do Benka, koji iz dobre pozicije šutira preko gola. Haris Harba je u 31. minuti glavom šutirao pored, da bi se potom isti igrač spetljao nakon dobrog proigravanja Rustemovića. Do kraja prvog poluvremena nije bilo više prilika. Drugi dio bolje otvaraju gosti. Poslije jedne kontre, Veselinović je ostao sam i po drugi put matirao Pavlovića.

Desetak minuta poslije, gosti su opet izveli jednu kontru, a Ahmetović je pogodio mrežu Pavlovića. Svoju priliku u drugom dijelu imao je Benko, koji je dobro šutirao u 74. minuti, ali je Pirić odbranio. U 78. minuti, Cezar je dobro prošao po desnoj strani i ubacio, ali je udarac Duljevića izblokiran. Do kraja utakmice nije bilo rezultatske promjene, te je naš klub završio takmičenje u Kupu u četvrtini finala.

Nadolazećeg vikenda, tačnije u nedjelju, 20. marta, sa početkom u 17 sati, Sarajevo će dočekati Slaviju u sklopu 22. kola BH Telecom Premijer lige BiH.

FK Sarajevo 0:3 FK Sloboda

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledalaca: 7.500, sudija: Ognjen Valjić, žuti kartoni: Kadušić, Duljević (FK Sarajevo), Stjepanović, Veselinović (FK Sloboda).

FK Sarajevo: Pavlović, Kadušić, Almir Bekić, Kovačević (od 18. min. Mihojević), Barbarić, Berberović (od 46. min Okić), Emerson, Rustemović, Duljević, Harba (od 60. min. Cezar), Benko.

FK Sloboda: Pirić, Efendić, Ivetić, Merzić (od 36. min. Salihović), Kostić, Stjepanović (od 23. min. Mehidić), Sarić, Zeba, Ordagić, Veselinović, Ahmetović (od 76. min. Krpić).