FK SARAJEVO 2:1 FK Velež

23.03.2014 u 21:15h

Fudbaleri Sarajeva savladali su mostarski Velež u posljednjoj utakmici 23. kola BH Telecom Premijer lige BiH, pobjedivši golovima Stojčeva i Velkoskog, rezultatom 2:1. Drugom uzastopnom pobjedom, naš klub izjednačio se bodovno sa prvoplasiranom ekipom, Širokim Brijegom.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u 9. minuti, kada je sa lijeve strane pokušao Hajdarović, ali je Delač bio na mjestu. Bordo tim je poveo iz prve prave prilike. Igrala se 17. minuta, kada je Barić dobro centrirao i pronašao Velkoskog, koji se sjajno snašao i glavom matirao golmana Veleža.

U 25. minuti, poslije sjajnog prodora Jajala, Stojčev je previše oklijevao i namještao se na lijevu nogu, pa je propala dobra prilika za naš tim. U 32. minuti dolazi do greške u odbrani gostiju, a Oštraković je u posljednji trenutak pokupio loptu ispred Velkoskog.

36. minutu, nakon kornera, obilježila je gužva u šesnaestercu Sarajeva, ali Zvonić se nije dobro snašao i šutirao je pored gola. Do kraja prvog dijela utakmice nije bilo više uzbuđenja.

Prvi napad u drugom poluvremenu donosi poravnanje rezultata. Hebibović je primio jednu loptu, te lijevom nogom šutirao i pogodio gornji desni ugao Delačevog gola.

U 48. minuti, nakon jedne dubinske lopte, Todorović je primio i prebacio Oštrakovića, ali odbrana Veleža interveniše. U 53. minuti, udarac Vusljanina je izblokiran od strane odbranbenih igrača Veleža. Stojčev je u 61. minuti snažno šutirao, ali lopta ide pored gola.

Malo kasnije, u 75. minuti, uslijedilo je veliko slavnje na tribina, nakon gola Miloša Stojčeva. Veznjak Sarajeva prima loptu na vrhu kaznenog prostora, šutira i pogađa za vodstvo. Do kraja utakmice nije bilo rezultatskih promjena.

Po završetku utakmice održana je press konferencija u kojoj je, šef stručnog štaba FK Sarajevo, Robert Jarni, izjavio sljedeće:

"Zahvalio bih se navijačima. Da nije bilo njih danas, bilo bi teško doći do ovoga. Znali smo da Velež ima odlične igrače. Ipak, na kraju smo uspijeli pobijediti i, kao što nismo plakali i žalili nakon poraza, nećemo se sada ni pretjerano veseliti ovoj pobjedi. Imamo još igrati do kraja. Imamo još mnogo toga pokazati. Iskreno se nadam da ćemo prvi proći kroz cilj.“

FK Sarajevo 2:1 FK Velež

Stadion Asim Ferhatović-Hase. Sudija: Dragan Skakić. Strijelci: 1:0 Velkoski (17.), 1:1 Hebibović (46.), 2:1 Stojčev (75.).

FK Sarajevo: Delač, Barić, Stojčev, Jajalo, Velkoski, Todorović (od 66. Bilbija), Trivunović, Vusljanin (od 76. Travančić), Tadejević, Dupovac, Radovac (od 70. Cimirot).

FK Velež: Oštraković, Zvonić, Kodro, Kazazić, Zolj, Hajdarović, Okić (od 82. Blagojević), Ćemalović (od 67. Rašević), Hebibović (od 77. Janičijević), Pejić, Maletić.