Fudbalski klub Sarajevo je polufinalista Kupa Bosne i Hercegovine!

27.03.2014 u 00:42h

Fudbaleri Sarajeva plasirali su se u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine. Nakon rezultata 1:1 u prvoj utakmici, koja je odigrana na Grbavici, u uzvratnom susretu na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović-Hase" mreže su mirovale, što je bilo dovoljno da se naš klub plasira u narednu rundu takmičenja.

U prvih deset minuta igrači Sarajeva su imali apsolutnu dominaciju na terenu, bez izglednih prilika. U 12. minuti griješi Selimović, Stojčev pokušava, ali je Kerla izbacio loptu vam granica igrališta.

U 18. minuti Stojčev dugom loptom sjajno pronalazi Velkoskog u kaznenom prostoru, koji se odlično oslobađa svog čuvara, ali loše šutira i lopta odlazi preko gola. Velkoski je bio u prilici i u 20. minuti utakmice, ali je pogodio samo vanjski dio mreže.

U 24. minuti utakmice, Sarajevu nije dosuđen jedanaesterac. Nakon kornera Željezničara, uslijedila je brza kontra naše ekipe, Bilbija je povukao loptu, išao sam prema golu gostiju, ali je Bučan nepropisno zaustavio našeg igrača. Ipak, sudija utakmice, Ognjen Valjić, se nije oglasio.

U 30. minuti utakmice, Željezničar je prvi put zaprijetio. Svraka šutira sa velike daljine pored gola Bandovića. Deset minuta poslije šutirao je i Tomić, ali je Bandović siguran.

Prve minute drugog poluvremena nisu donijele značajne prilike na obje strane. U 65. minuti, Hodžić glavom šutira poslije kornera, ali lopta odlazi pored našeg gola. Većinom drugom dijela utakmice, igra se odvijala na sredini terena.  Ipak, posljednje minute utakmice, bile su jako zanimljive.

U posljednjoj minuti utakmice, Purić pronalazi Stojčeva, koji sa svega nekoliko metara glavom šutira u Lončarića. Na drugoj strani, minutu poslije, Selimović je postigao gol, koji je poništen zbog očigledne nedozvoljene pozicije napadača Željezničara. Ubrzo nakon toga, sudija, Ognjen Valjić, označio je kraj utakmice.

Šef stručnog štaba FK Sarajevo, Robert Jarni, na kraju utakmice je izjavio sljedeće:

"Znali smo da će utakmica biti teška, derbi je derbi. Otvorili smo dobro utakmicu, ali nismo uspjeli postići pogodak. Željezničar je u drugom poluvremenu bio bolji, a mi smo se vratili u zadnjih 15 minuta. Nažalost derbi je završio bez golova, a svi možemo biti sretni sa igrom na ova dva derbija"

FK Sarajevo 0:0 FK Željezničar

Stadion: "Asim Ferhatović-Hase", Sudija: Ognjen Valjić (Banja Luka), Žuti kartoni: Cimirot, Tatomirović, (Sarajevo), Svraka, Zolotić, Bučan, Tomić, Lončarić (Željezničar).

FK Sarajevo: Bandović, Barić, Stojčev, Jajalo, Velkoski (72'. Purić), Vusljanin (63'. Todorović), Cimirot, Tadejević, Dupovac, Bilbija (90'. Travančić), Tatomirović.