Bez pobjednika na derbiju, Sarajevo propustilo veliki broj prilika

16.10.2016 u 19:44h

Na današnjoj, posljednjoj utakmici 12. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine Sarajevo i Željezničar su remizirali na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase”, odigravši 0:0. Bliže pobjedi bili su fudbaleri Bordo kluba, koji su propustili nekoliko jako dobrih prilika.

14766315776359

Ipak, prvu priliku na utakmici imali su gosti. Lendrić je ubacio sa strane, a Pavlović brani. U 17. minuti Ahmetović je mogao do gola, no prije lopte do njega stiže golman Željezničara. Dvije minute poslije, Duljević pronalazi Crnkića, koji iz dobre pozicije šutira pored gola. Igrala se 24. minuta, kada je Mihojević poslije kornera šutirao pored stative. Svoju najbolju priliku na utakmici Željezničar je imao u 35. minuti. Križman na dodavanje Radinovića izlazi pred Pavlovića, koji sigurnom intervencijom spašava svoj gol. U samoj završnici prvog poluvremena 109. derbija, Almir Bekić odlično pronalazi Ćetković, ali udarac našeg veznjaka odlazi preko gola.

14766315837778

Veliku šansu Sarajevo propušta odmah u nastavku drugog dijela. Hodžić je ubacio do Duljevića, koji vraća povratnu loptu za Crnkića, čiji udarac brani Kjosevski. Deset minuta poslije, Duljević je pronašao Rustemovića, čiji udarac iz dobre pozicije završava pored gola. Nekoliko minuta poslije, Novaković nije uspio da bolje zahvati loptu na centaršut Sarića, a u 72. minuti udarac Duljevića završava u rukama golmana gostiju. Stevanović je šutirao iz slobodnog udarac u 80. minuti pored gola, a do kraja utakmica igra se uglavnom odvijala na sredini terena, bez značajnih prilika.

14766315916449

U narednom kolu, Sarajevo će gostovati Zrinjskom, a prethodno, u toku sedmice, igrat će se prva utakmica 1/8 finala Kupa, u kojoj Bordo klub dočekuje  Kozaru. Utakmica se igra sa početkom u 15 sati.

FK Sarajevo 0:0 FK Željezničar

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledaoca: 12.500, sudija: Irfan Peljto (Sarajevo), žuti kartoni: Četković, Rustemović (FK Sarajevo), Kosorić, Marković, S.Stevanović, Boccaccini (FK Željezničar).

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Rustemović, Novaković, Duljević (od 78. minute Hebibović), Sarić, Crnkić, Mihojević, Al. Bekić, Ćetković (od 87. minute Ivetić) i Ahmetović (od 81. minute Amer Bekić).

FK Željezničar: Kjosevski, Memija, S. Stevanović, Boccaccini, Kosorić, Marković, Radinović (od 78. minute Beganović), Blagojević, Križman (od 69. minute Lazić), M. Stevanović i Lendrić (od 88. minute Lendrić).