FK Sarajevo je prvak BiH za sezonu 2018/19!

19.05.2019 u 12:22h

U okviru 32. kola BH Telecom Premijer lige na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase, FK Sarajevo ostvario je najvažniju pobjedu u svojoj historiji. Ekipa Husrefa Musemića pobijedila je Zvijezdu 09 rezultatom 4:0 i time postala prvak BiH za sezonu 2018/19. Strijelci za Bordo tim bili su Rahmanović (25'), Hebibović (30'), Ahmetović (34'), Velkoski (44').

S obzirom da su prethodno osvojili Kup BiH ekipa Sarajeva je prvi put u svojoj dugododišnjoj historiji osvojila duplu krunu.

Početni sastav FK Sarajevo:

Kovačević, Šabanović, Bekić, Mujakić, Lazić, Kapić, Rahmanović, Tatar, Hebibović, Velkoski, Ahmetović.

Početak susreta protekao je u izjednačenoj igri oba tima, a do vodstva Sarajevo stiže u 25. minuti. Kapić je prošao po desnoj strani i sjajno centrirao, a Rahmanović odlično skočio i ispred golmana Erića poslao loptu u mrežu za vodstvo Sarajeva od 1:0 i veliko slavlje navijača.

Samo pet minuta kasnije Bordo tim povećava vodstvo na 2:0 sjajnim udarcem Hebibovića nakon odlične asistencije Tatara. Nije se puno čekalo na novi pogodak. Ahmetović izlazi sam ispred golmana i rutinski postiže pogodak za 3:0.

Za kraj prvog poluvremena još jedan pogodak u mreži gostiju. Ahmetović je asistent, a Velkoski u svojoj 150. utakmici za FK Sarajevo postiže pogodak u 44. minuti.

Drugo poluvrijeme proteklo je u otvorenoj igri obje ekipe. Redale su se šanse i na jednoj i na drugoj strani, ali bez promjene rezultata. Vrijedi istaknuti odličnu priliku gostiju kada Mahmutović sam izlazi pred Kovačevića, ali mladi golman Bordo tima odličnom reakcijom spašava gol. Imao je i Ahmetović dvije odlične prilike, ali su domaći igrači izblokirali njegove udarce, te je susret završen rezultatom 4:0.

Bordo tim je ostvario svoju 20.  pobjedu u BH Telecom Premijer ligi, dok je Zvijezda upisala 13. poraz.

U posljednjem kolu Premijer lige FK Sarajevo ide u goste ekipi GOŠK-a iz Gabele, dok će FK Zvijezda 09 dočekati HŠK Zrinjski.