Golovima Duljevića i Ahmetovića Sarajevo savladalo Zrinjski rezultatom 2:0

31.07.2016 u 23:15h

Fudbaleri Sarajeva su u zanimljivom i kvalitetnom susretu 2. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali Zrinjski na Koševu. Utakmica je okončana rezultatom 2:0, a golove za Sarajevo su postigli Duljević i Ahmetović. Na utakmici protiv aktuelnog prvaka BiH, vrijedi istaći, da su svoje ime u zapisniku Bordo kluba našla čak šestorica igrača mlađa od 21 godine.

Prvo poluvrijeme utakmice donijelo je nekoliko prilika na obje strane. Prvo je zaprijetio Totodorić, no Adilović je bio siguran. U 6. minuti utakmice Novaković dobro šutira, ali se istakao Kozić. Igrala se 25. minuta kada je Sarajevo došlo do vodstva. Naime, Rustemović, Sarić i Duljević su kombinovali na sredini terena, lopta dolazi do našeg kapitena, koji sjajnim udarcem pogađa za vodstvo našeg tima. Do kraja prvog dijela utakmice, Adilović je dobro reagovao poslije slobodnog udarca Bilbije.

_MG_4986

Nastavak utakmice nije donio mnoštvo prilika. Todorović je imao dobru priliku za Zrinjski, a Bordo klub je došao do povećanja vodsta u 76. minuti. Crnkić se solo prodorom po desnoj strani uspio namjestiti za centaršut, a njegova lopta u šesnaestercu pronalazi Ahmetovića, koji glavom sjajno pogađa nebranjeni dio mreže gola Zinjskog. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata, te su naši fudbaleri upisali prvu pobjedu, a sada na svom kontu imamo četiri osvjena boda poslije drugog odigranog kola. Sarajevo u narednom kolu gostuje Čeliku u Zenicu, a naredni domaći susret je protiv Krupe.

_MG_5180

FK Sarajevo 2:0 HŠK Zrinjski

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledalaca: 6.000, sudija: Zoran Grbić, žuti kartoni: Amer Bekić, Balić, Rustemović, Novaković (FK Sarajevo), Graovac, Tomić (HŠK Zrinjski). Strijelci: Duljević 25', Ahmetović 76' (FK Sarajevo).

FK Sarajevo: Adilović, Kadušić, Almir Bekić, Novaković, Balić, Rustemović, Sarić, Duljević (64. minute Radovac), Crnkić, Ahmetović (od 89. minute Mujakić), Amer Bekić (od 80. minute Anđušić).

HŠK Zrinjski: Kojić, Barić, Graovac, Jakovljević (od 40. minute Radeljić), Stojkić, Tomić, Petrak, Todorović, Peko (od 66. minute Filipović), Bilbija (od 87. minute Aćimović), Mešanović.