Poraz protiv Zrinjskog

31.03.2019 u 10:38h

Sarajevo je u okviru 24. kola BH Telecom Premijer lige upisalo poraz od ekipe Zrinjskog od minimalnih 0:1. Nakon poraza, bodovna razlika između prvoplasiranog Bordo tima i Zrinjskog se smanjila na šest bodova.

Početni sastav FK Sarajevo:

Kovačević, Hebibović, Bekić (55. Velkoski), Lazić, Mujakić, Stanojević, Crepulja (74. Kapić), Rahmanović (82. Handžić), Halilović, Tatar, Ahmetović.

Prvih 45 minuta susreta je proteklo bez ijedne prave šanse, posjed lopte bio je identičan kod oba tima. U finišu prvog poluvremena Sarajevo je zaprijetilo preko Miloša Stanojevića, a zatim i preko Amara Rahmanovića ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Na samom početku drugog poluvremena, u 52. minuti Zrinjski je postigao pogodak iz prve prave šanse kada Staniša Mandić pogađa za 0:1.

Do kraja susreta Sarajevo je prijetilo preko Anela Hebibovića i Krste Velkoskog ali je rezultat ostao nepromijenjen. U narednom kolu premijerligaškog takmičenja na rasporedu je gradski derbi kada će Bordo tim odmjeriti snage sa ekipom Željezničara. Susret je na programu 6. aprila u 19.30 sati na stadionu Grbavica.