FK Sarajevo 1:0 HŠK Zrinjski

29.07.2013 u 01:22h

U prvoj utakmic u sklopu nove sezone BH Telecom Premijer lige Sarajevo je slavilo sigurno pobjedu protiv mostarskog Zrinjskog rezultatom 1:0. Gol za Sarajevo postigao je Muhamed Džakmić.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo prilika. Lopta je pretežno bila u nogama fudbalera bordo tima dok su gosti iz Mostara prijetili iz kontra napada. Najbolje šanse u prvom dijelu igre su imali upravo igrači Zrinjskog i to Kantar i Bekić koji je izašao sam pred Bandića, ali je šutirao preko gola.

Sarajevo je u nastavak igre ušlo mnogo agresivnije i agilinije, a kao plod toga došao je i vodeći gol. U 57. minuti pogodio je Muhamed Džakmić poslije lijepe asistencije Mahira Karića.

Do kraja utakmice izabranici Husrefa Musemića propustili su još nekoliko lijepih prilika da povećaju vodstvo, ali su Suljić u 59. i Huseinbašić u 74. minuti loše šutirali, pa je Dujković s lakoćom odbranio ta dva udarca.

Iako su tokom prvog poluvremena u par navrata opasno zaprijetili popularni Plemići nisu uspjeli uputiti nijedan šut u okvir gola Bandovića pa tako ni nakon osam sezona nisu uspjeli postići gol na Koševu kada su u pitanju ligaški susreti.

Do kraja susreta nije bilo promjena, te je Sarajevo zasluženo došlo do tri boda na startu nove sezone Premijer lige.

U samom finišu susreta isključi su trener domaćih Husref Musemić i fudbaler Zrinjskog Srđan Savić zbog verbalnog koškanja.

Poslije utakmice, šef stručnog štaba Sarajeva, Husref Musemić, izjavio je sljedeće:

"Prvo poluvrijeme smo igrali slabo, dok smo u drugom bili bolje i uspjeli smo slaviti. Jako bitna pobjeda nakon svih dešavanja. U narednoj utakmici ćemo imati više igrača na raspolaganju i biće nam koliko, toliko lakše. Ponavljam, jako bitna pobjeda za nas."

FK Sarajevo 1:0 HŠK Zrinjski:

Strijelac: Džakmić 57' Stadion: Asim Ferhatović - Hase; Gledalaca: 1.500 Sudija: Vladimir Bijelica; Žuti kartoni: Suljić, Todorović, Osamangić (Sarajevo) Aničić, Crnov, Radeljić (Zrinjski) Crveni kartoni: Husref Musemić (Sarajevo), Srđan Savić (Zrinjski)

FK Sarajevo: Bandović, Todorović, Tatomirović, Dupovac, Džakmić, Trivunović, Osmanagić, Cimirot (od 83. Radovac), Tadejević, , Suljić (od 90. Aganspahić), Karić (od 71. Huseinbašić)