Bordo klub poražen na Koševu od Lecha

15.07.2015 u 01:10h

Sarajevo je poraženo u prvoj utakmici drugog kruga kvalifikacija za Ligu prvaka. Fudbaleri Bordo kluba izgubili su na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović-Hase" rezultatom 2:0 od prvaka Poljske, ekipe Lecha.

Utakmicu bolje otvaraju naši igrači. U 13. minuti, sjajno su kombinovali Velkoski i Stojčev, odbrana Lecha je izbacila loptu u korner koji je izveo Radovac, ali je Burić bio siguran. Gosti su imali dobru priliku 2 minute kasnije, ipak, ni oni ne postižu pogodak. Srećom po naš tim, Oštraković je dobro intervenisao.

U 26. minuti, igrači Sarajeva dugo su kombinovali na sredini terena. Radovac je dodao do Puzigaće koji je dobro centrirao, lopta je išla prema usamljenom Stojčevu na drugoj stativi, međutim, Kedziora reaguje i šalje loptu u aut.

Stopostotnu šansu propuštaju gosti nakon pola sata igre. Lošu intervenciju naše odbrane koristi Thomalla, koji pogađa samo prečku gola Sarajeva. U narednom napadu, Duljević se sjajno oslobađa svojih čuvara i šalje loptu prema Velkoskom, koji izlazi oči u oči sa Burićem i šutira, ali golman Lecha brani njegov udarac.

Igrala se 40. minuta kada je Lech došao u vodstvo. Tralka je ubacio sa desne strane, Hamalainen skočio i udario loptu glavom, te je lopta završila iza leđa Oštrakovića.

_MG_5704

Fotografije sa utakmice pogledajte klikom na LINK.

Drugo poluvrijeme otvorio je Haris Duljević dobrim solo prodorom. Ipak, loše je šutirao, pa je Burić bez problema odbranio njegov udarac. U 55. minuti, novi pokušaj Duljevića. Ovaj put, pokušao je sa nekih 20-ak metara, ali lopta odlazi preko gola.

Nakon sat vremena igre, Bordo tim je imao sjajnu priliku. Dobro su kombinovali igrači Sarajeva, Stojčev je uposlio Hebibovića koji pronalazi Benku, ali naš napadač šutira ravno u Burića. U narednom napadu gosti dolaze do novog pogotka. Douglas je poslao jednu dubinsku loptu, koja dolazi do Thomalle, koji pogađa za 0:2.

Pet minuta kasnije, Puzigaća je šutirao odlično iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla preko gola Jasmina Burića. Igrači Sarajeva su zatim preko Benke i Cimirota imali dva dobra pokušaja, no do promjene rezultata nije došlo.

Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja, pa je meč završen pobjedom gostiju. Treba istaći da su izabranici Dženana Uščuplića pružili zaista angažiranu i kvalitetnu predstavu, međutim, igrači Lecha su iskoristili dva od svoja tri udarca na našem golu, te stekli značajnu rezultatsku prednost uoči revanša, koji je na rasporedu 22.15.

FK Sarajevo 0:2 KKS Lech Poznan

Olimpijski stadion "Asim Ferhatović-Hase", gledalaca: 16.500, sudija: Paolo Valeri (Italija), žuti kartoni: Barbarić, Duljević, Puzigaća (FK Sarajevo)/ Formella, Jevtić (KKS Lech), strijelci: Hamalainen 40', Thomalla 62'.

FK Sarajevo: Oštraković, Hebibović, Stepanov, Barbarić, Stojčev (od 65. Alispahić), Duljević, Cimirot, Puzigaća, Velkoski ( od 72. Al. Bekić), Benko, Radovac ( od 80. Rustemović).

KKS Lech: Burić, Douglas, Kedziora, Kadar, Kaminski, Tralka, Linetty (od 8.Dudka), Hamalainen, Pawlowski (od 78. Jevtić), Thomalla, Kownacki (od 38. Formella).