Sarajevo golom Stojčeva savladalo Metalist

04.02.2015 u 16:43h

Fudbaleri Sarajeva odigrali su prvu prijateljsku utakmicu na pripremama u Turskoj, u gradu Antaliji. Izabranici Mehe Kodre bili su bolji od četvrtoplasirane ekipe ukrajinskog prvenstva, FC Metalist. Utakmica je završena rezultatom 1:0 u korist Bordo kluba, a pogodio je Miloš Stojčev u 8. minuti.

U početnom sastavu, za Sarajevo su nastupili: Plakalo, Kallasi, Puzigaća, Tatomirović, Dupovac, Cimirot, Rustemović, Radovac, Stojčev, Okić i Velkoski.

Odmah na početku utakmice, dobra prilika za ekipu iz Ukrajine. Nakon kornera, upućen je udarac ka golu Plakala, ali lopta odlazi iznad gornjeg desnog ugla. Sa druge strane, Sarajevo iz prvog ozbiljnog pokušaja pogađa. Stojčev iskosa sa desne strane šutira iz slobodnog udarca, lopta vara golmana i završava iza njegovih leđa. Od tog trenutka, na terenu dominira Bordo tim.

U 20. minuti utakmice, Rustemović je uposlio Okića, koji iz dobre pozicije snažno šutira, ali golman Metalista brani. Do kraja prvog poluvremena igra se uglavnom odvijala na sredini terena.

Drugi dio utakmice započeli su Bandović, Barić, Mihojević, Kovačević, Protić, Berberović, Bilbija, Alispahić, Bekić, Anđušić i Benko. Bekić i Anđušić u igru su ušli još u 30. minuti prvog dijela, kada su zamijenili Okića i Stojčeva, a umjesto njih su u 60. minuti utakmice ušli Duljević i Purić.

Drugo poluvrijeme otvara Leon Benko. Naš sjajni napadač atraktivno je pokušao postići gol, ali nije najbolje zahvatio loptu. Nedugo zatim, Alispahić sjajno šutira iz slobodnog udarca. Nažalost, lopta pogađa samo stativu.

U 55. minuti susreta, pokušao je Benko ponovo. Njegov udarac glavom završio je u rukama golmana, a prethodio je dobar centaršut Protića.

U 80. minuti utakmice, Duljević se dobro oslobodio svog čuvara, te šutirao iskosa sa lijeve strane, ali njegov udarac odlazi pored gola.

Do kraja utakmice, obje strane nisu stvorile ozbiljnijih prilika, te je utakmica završena zasluženom pobjedom Fudbalskog kluba Sarajevo.

Narednu prijateljsku utakmicu bordo momci će igrati u subotu, kada ih očekuje duel protiv beogradskog Partizana.