Visoka pobjeda protiv NK Čelik

04.05.2019 u 10:00h

U okviru 30. kola BH Telecom Premijer lige na stadionu Asim Ferhatović Hase, FK Sarajevo ostvario je visoku pobjedu protiv ekipe NK Čelik.  Meč je završen rezultatom 5:0, a strijelci za bordo tim bili su Tatar x2 (21', 32'), Ahmetović (25'), Hebibović (58') i Rahmanović (64').

Početni sastav FK Sarajevo:

Kovačević, Hebibović (60' Šabanović), Halilović, Mujakić, Lazić, Stanojević, Kapić, Šišić (70' Cruz), Tatar, Rahmanović, Ahmetović (59' Velkoski).

Prvu priliku na susretu imala je ekipa iz Zenice kada Dedić u 6. minuti pogađa prečku. Od tog trenutka, Sarajevo je preuzelo inicijativu, a nagrada za dobru igru došla je u 21. minutu kada Tatar pogađa na asistenciju Rahmanovića.

Tri minute kasnije, Ahmetović izlazi sam pred Karajbića i u svom 100. nastupu za bordo tim postiže pogodak za 2:0. Na 3:0 povisio je svojim drugim golom Tatar u 32. minutu nakon ubačaja iz kornera.

Ekipa FK Sarajevo nastavila je sa dobrom igrom i u drugom poluvremenu. Hebibović je u 59. minuti sjajno pogodio za 4:0, dok je Rahmanović na asistenciju Šišića u 63. minuti postavio konačan rezultat od 5:0.

Bordo tim ostvario je svoju 19. pobjedu u ovoj sezoni, dok je Čelik upisao 11. poraz.

U sljedećem kolu Premijer lige FK Sarajevo ide u goste ekipi Tuzla City, dok će NK Čelik biti domaćin HŠK Zrinjski.