FK SARAJEVO 3:0 NK Čelik

24.08.2013 u 23:32h

U derbiju 5. kola BHT Premijer lige Sarajevo je na stadionu Asim Ferhatović Hase ubjedljivo i zasluženo savladalo Čelik rezultatom 3:0.

Prvo poluvrijeme je za Sarajevo donijelo grubu igru uz dosta prekida. Moramo priznati da su gosti iz Zenice prvih 10-ak minuta stajali bolje na terenu, ali nakon toga potpunu inacijativu preuzimaju domaći fudbaleri.

Prvu priliku za pogodak imali smo u 18. minuti, nakon što je Suljić uposlio Osmanagića, koji s 10-ak metara ne pogađa. Nedugo nakon toga, lopta je ponovo kod Osmanagića. On je proigrao Komazeca, koji je pucao s 20 metara malo pored gola golmana Čelika, Adilovića. U razdoblju od 20. do 25. minute Sarajevo je moglo postići tri pogotka, budući da su Osmanagić, Komazec i Suljić bili neprecizni iz izglednih situacija.

Do kraja prvog dijela Suljić i Komazec uporno pokušavaju postići gol, dok na drugoj strani nema uzbuđenja. Pred sami odlazak na odmor, kada je većina pomislila da neće biti golova u prvom poluvremenu, Sarajevo je povelo. Izabranici Husrefa Musemića dolaze do vodstva u minutama sudijske nadoknade prvog dijela igre. Naime, Tadejević je zavrnuo loptu sa strane, a Komazec iz voleja sa nekih sedam metara „pocijepao“ mrežu nemoćnog Adilovića.

Nastavak nam je donio istu sliku kao i uvodni dio utakmice. Čelik je pokušavao doći do izjednačenja, dok se Bordo tim uglavnom orijentisao na kontra napade.

Pitanje pobjednika rješeno je za svega 3 minute, u 75. i 77. minuti.  Prvo je Komazec postigao svoj drugi gol na utakmici. Ovaj je postigao glavom.  Samo dvije minute poslije Suljić je izbjegao ofsajd zamku i rutinski savladao Adilovića.

U 89. minuti debitant Plakalo je mogao postići i četvrti gol na utakmici, ali je Adilović sjajnom intervencijom spasio svoj gol.

Do kraja susreta nije bilo promjena, te su tako domaći fudbaleri upisali svoj treći ovosezonski trijumf, dok su izabranici Vlade Jagodića zabilježili prvi poraz.

Izjava Husrefa Musemića nakon utakmice:

Strijelci: Komazec 45+2', 75, Suljić 77', Sudija: Dragan Skakić; Žuti kartoni: Todorović (Sarajevo), Jusić, Kajkut, Mišić (Čelik).

FK Sarajevo: Bandović, Bišanović, Dupovac, Trivunović, Todorović (od 65. Huseinbašić), Tatomirović, Džakmić, Osmanagić, Tadejević, Suljić (od 86. Travančić), Komazec (od 88. Plakalo)