Sarajevo poraženo na Koševu od Metalleghea

22.08.2016 u 21:30h

Fudbaleri Sarajeva upisali su prvi ovosezonski poraz na današnjoj utakmici 6. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Susret na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase” protiv NK Metalleghe BSI završen je pobjedom kluba iz Jajca rezultatom 2:1. Gol za Bordo klub postigao je Mersudin Ahmetović.

Sarajevo je dobro započelo utakmicu. Duljević se oslobodio svog čuvara i snažno šutirao sa distance, ali lopta odlazi preko gola. Na drugoj strani, udarac Benovića nije predstavljao opasnost po gol Pavlovića. Lopta je otišla pored stative. U 17. minuti Metalleghe je poveo. Poslije jednog kornera sa lijeve strane, Stakić je glavom loptu poslao iza leđa Pavlovića. Nekoliko minuta poslije, Sarajevo je moglo do poravnanja. Ahmetović je šutirao, lopta je prošla pored golmana Fejzića, no Helvida izbija sa gol crte. Golman Sarajeva, Bojan Pavlović, dobro je reagovao poslije ubačaja Rašića, čiji centaršut je promijeno putanju, a naš golman loptu izbacuje ispod prečke. Dvije dobre prilike Sarajevo je imalo u 40. minuti. Duljević je šutirao iz dobre pozicije, Fejzić odbranio, a potom je Ćetković pokušao iskosa, sa desne strane, ali njegov udarac odlazi preko gola.

_MG_9323

Na početku drugog poluvremena, Sarajevo je krenulo ofanzivno. Prodor Crnkića zaustavljaju defanzivi kluba iz Jajca, a potom je udarac Ahmetovića izblokiran nakon dobre kombinacije Crnkića i Amera Bekića. Na drugoj strani, nakon jednog prekida, fudbaleri Metalleghea pogađaju stativu, a u narednom napadu preko Kovača dolaze do povećanja vodstva. Sarajevo je moglo do gola i u 70. minuti. Husejinović je dobro ubacio u peterac, a Amer Bekić ne stiže da zahvati loptu i pospremi je iza leđa Fejzća. Minutu poslije, udarac Sarića je izblokiran, a golman gostiju hvata loptu prije nego što je do nje uspio doći Crnkić.

Bordo klub do zasluženog gola stiže u 72. minuti. Husejinović je uposlio Duljevića, koji ubacuje u peterac, a Ahmetović prima loptu, gradi se i šutira prizmeno lijevom nogom. Njegov udarac završava iza leđa nemoćnog Fejzića. Deset minuta prije kraja, još jedan dobar pokušaj Ahmetovića, koji iskusa sa lijeve strane šutira, a lopta odlazi pored gola. U 85. minuti Husejinović je dobro ubacio poslije slobodnog udarca, a Novaković glavom loptu šalje pored stative. Do kraja utakmice, nije bilo rezultatske promjene. U narednom kolu, Fudbalski klub Sarajevo gostovat će Radniku u Bijeljini. Utakmica je na rasporedu u subotu, 27.8.2016. godine, sa početkom u 17.30h.

_MG_9428

FK Sarajevo 1:2 NK Metalleghe BSI

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledatelja: 1.500, sudija: Ermin Sivac (Zenica), žuti kartoni: Balić, Duljević, Husejinović, Almir Bekić, Ahmetović (FK Sarajevo), Smajić, Benović, Helvida, Durak (NK Metalleghe BSI), strijelci: Stakić 17’, Kovač 60’ (NK Metalleghe BSI), Ahmetović (FK Sarajevo).

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Almir Bekić, Novaković, Balić, Rustemović (od 63. minute Husejinović), Radovac (od 46. minute Amer Bekić), Sarić, Duljević, Ćetković (od 46. minute Crnkić), Ahmetović.

NK Metalleghe BSI: Fejzić, Rašić, Helvida, Stakić, Benović, Sakan (od 55. minute Pezo), Radulović, Bibić (od 51. minute Kovač), Smajić, Selimović (od 77. minute Durak), Popović.