Neriješeno protiv Širokog Brijega

15.04.2019 u 10:00h

U okviru 26. kola BH Telecom Premijer lige ekipa Sarajeva je odigrala utakmicu bez pogodaka protiv ekipe NK Široki Brijeg.

Početni sastav FK Sarajevo:

Kovačević, Hebibović, Mujakić, Lazić, Dupovac (75' Handžić), Crepulja, Kapić, Halilović, Tatar, Velkoski, Ahmetović.

Na prvu pravu priliku čekalo se do 38. minute kada nakon kornera ekipa Širokog Brijega preko Barišića pogađa prečku. Nedugo zatim, u 43. minuti Ahmetović izlazi sam pred Bilobrka, ali ne uspijeva postići pogodak.

Ponovo je Ahmetović u finišu susreta imao odličnu šansu glavom, ali šut odlazi pored gola, te se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

/

U 56. minuti Halilovićev šut brani Bilobrk, lopta dolazi do Tatara koji postiže pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda. U 77. minuti Široki Brijeg ostaje sa igračem manje kada zbog drugog žutog kartona Ćorić napušta igru.

Sarajevo je kontrolisalo igru do kraja susreta, a u sudijskoj nadoknadi nakon prekršaja nad Handžićem, glavni sudac meča Petrović pokazuje na bijelu tačku. Izvođač jedanaesterca bio je Velkoski, ali mu Bilobrk brani udarac, te se utakmica završila neriješenim rezultatom.

Sarajevo u 27. kolu BH Telecom Premijer lige očekuje susret u Tuzli protiv FK Slobode, dok Široki Brijeg dočekuje Zrinjski.