FK Sarajevo 1:2 NK Široki Brijeg

12.08.2013 u 00:17h

Fudbaleri Sarajeva poraženi su od ekipe Širokog Brijega 1:2 u posljednjoj utakmici 3. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. U sudijskoj nadoknadi utakmice, Široki Brijeg je došao do pobjede.

Sarajevo je znatno bolje otvorilo utakmicu i bilo bolji rival sve do 30. minute, kada Vule Trivunović nesretno pogađa vlastiti gol, čime je Široki došao u vodstvo 0:1. Nakon toga, gosti su stvorili dvije vrlo ozbiljne prilike za povećanje vodstva, ali je u tim trenucima Bordo tim spasio golman Bandović. Golman našeg tima prvo je zaustavio udarac Čorića u 37. minuti, a poslije toga i pokušaj Kordića u 44. minuti.

U nastavku je Sarajevo krenulo ofanzivno što se isplatilo u 60. minuti. Travančić je dobro proigrao Suljića koji izbija sam pred Bilobrka i rutinski prebacuje loptu preko njega u mrežu, za izjednačenje rezultata 1:1.

Posljednjih pola sata nam je donjelo izjednačenu igru, fudbaleri Sarajeva su bili nešto agilniji te su pokušavali da dođu do pobjede. Međutim, u posljednim trenucima utakmice, Šilić je uspio da iskoristi jedan napad Širokog Brijega i postigne pogodak za pobjedu gostiju.

Tako je Sarajevo upisalo svoj prvi poraz ove sezone i prekinulo niz od 29. utakmica bez poraza na Koševu, dok se Široki ovom pobjedom probio na drugo mjesto ligaške tabele.

Poslije utakmice, šef stručnog štaba FK Sarajeva, Husref Musemić, izjavio je sljedeće:

"Teško je bilo šta reći, svaka riječ je suvišna. Bili smo bolji, nismo zaslužili poraz, ali to je fudbal. Primimo gol u zadnjoj minuti, zabijemo samo sebi gol i na kraju izgubimo."

FK Sarajevo 1 - 2  NK Široki Brijeg

Strijelci: Trivunović (ag) 31', Suljić 60', Šilić 94'; Stadion Asim Ferhatović - Hase; Sudija: Eldin Jakupović; Žuti kartoni: Tatomirović, Suljić (Sarajevo)

FK Sarajevo: Bandović, Tatomirović, Trivunović, Dupovac, Tadejević (od 76. Radulović), Radovac, Cimirot, Osmanagić (od 54. Travančić), Todorović, Suljić, Karić,