FK Sarajevo 1:0 NK Travnik

24.04.2013 u 23:35h

Sarajevo je u okviru 24. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović-Hase" savladalo Travnik sa minimalnih 1:0. Pogodak za Bordo klub postigao je Sedin Torlak. S ova tri boda, tim sa Koševa ostao je siguran na drugom mjestu ligaške tabele.

Gosti iz Travnika su bili mnogo bolji na početku utakmice. Već u 4. minuti Veziri su imali veliku priliku, ali je Simeunović pogodio samo vanjski dio mreže gola Bandovića. Velika gužva nastala je u šesnaestercu Sarajeva u 7. minuti. Popović je šutirao, a odbrana bordo kluba je u posljednjem trenutku izblokirala njegov udarac. Prvu polupriliku Sarajevo je imalo u 12. minuti, kada je Dupovac šutirao glavom preko gola.

Prvu veliku priliku domaći su imali u 15. minuti. Todorović je probio po lijevoj strani, centrirao, Haurdić nije dobro zahvatio loptu koja dolazi do Džakmića, ali kapiten Bordo kluba sa 15-ak metara šutira preko gola. Četiri minute poslije desila se nova opasnost pred golom Vezira. Nakon centaršuta Haurdića, Dupovac kasni na loptu u šesnaestercu. U 23. minuti, Travnik je imao dvije velike vezane prilike. Prvo je Džakmić izgubio loptu, koja dolazi do Popovića, koji šutira sa desetak metara, ali je Torlak spasio na gol liniji. Već u narednom napadu igrači Sarajeva ponovo gube loptu. Kovačević šutira sa 16 metara, a Bandović krajnjim naporom brani. Sarajevo nije uspijevalo doći do neke ozbiljnije akcije, a Musemić je u 38. minuti poslao tri igrača na zagrijavanje - Čomora, Osmanagića i Handžića.

U 43. minuti, Džakmić je dobro šutirao sa vrha šesnaesterca, ali je njegov udarac išao ravno u golmana Fejzića. U posljednjoj minuti prvog poluvremena, tim sa Koševa došao je do vodstva. Tadejević je izveo korner, a najviši u petercu gostiju bio je Torlak, koji glavom šalje loptu u mrežu Vezira za vodstvo Sarajeva.

Prvo uzbuđenje u drugom poluvremenu desilo se u 51. minuti kada je Todorović dobro prošao po lijevoj strani, a zatim ušao u sredinu i šutirao iskosa sa 16 metara. Međutim, rezultat se nije mijenjao. Duži period nije bilo većih prilika, a Travnik je imao nešto više loptu u svom posjedu. U 69. minuti, Haurdić je ukrao jednu loptu i odlučio se driblati Fejzića, ali nije uspio u svojoj namjeri. Todorović je u 72. minuti dobro pokušao sa 20-ak metara, ali lopta odlazi malo pored gola. Samo dvije minute poslije, nakon polukontre Sarajeva, kada ga je uposlio Haudrić, Todorović je još jednom pokušao, ali je šutirao ravno u Fejzića. Najbolju šansu u nastavku Travnik je imao u 78. minuti, kada je Zatagić šutirao sa 20-ak metara, a Bandović jedva odbranio.

U sudijskoj nadoknadi,nakon što je oboren Melunović, dosuđen je penal za Sarajevo, ali je Fejzić odbranio udarac Haurdića, te je ostalo 1:0.

Strijelci: 1:0 Torlak (45) . Stadion: Olimpijski stadion Asim Ferhatović-Hase. Sudija: Ilija Živković (Orašje). Žuti kartoni: Dupovac, Torlak (Sarajevo), Hećo, Lihovac (Travnik).

FK SARAJEVO: Bandović, Hrelja (od 46. minute Čomor), Torlak, Haurdić (od 90. minute Handžić), Melunović, Todorović, Tatomirović, Džakmić, Dupovac, Radovac (od 56. minute Osmanagić), Tadejević.