FK SARAJEVO 3:1 NK Travnik

19.10.2013 u 19:12h

U okviru 12. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, Sarajevo je savladalo Travnik pred praznim tribinama stadiona "Asim Ferhatović-Hase", sa ubjedljivih 3:1.

Ipak, izabranici Husrefa Musemića su do pobjede došli teže nego što se očekivalo.

Utakmicu bolje otvaraju naši igrači. Todorović sjajno pogađa sa 20 metara za vodstvo Sarajeva već u sedmoj minuti. Isti igrač je u 10. minuti utakmice izbori penal. Loptu u ruke uzima Nikola Komazec, ali naš napadač nažalost ne uspjeva postići gol, lopta odlazi pored gola.

U 26. minuti utakmice, Todorović sjajno šutira i pogađa stativu. I, nakon udarca našeg Ognjena, uslijedio je pad u igri narednih 15 minuta. Nakon tog perioda, Travnik  je izjednačio rezultat. Gol je postigao Čurić.

Za vrijeme poluvremena, šef stručnog štaba Sarajeva, Husref Musemić, vrši tri izmjene, što se ubrzo ispostavilo dobrom odlukom. U igru ulaze Huseinbašić, Kovačević i Radovac.

U 53. minuti Karić spušta loptu za Komazeca, koji se iskupljuje za promašeni penal, te pogađa za novo vodstvo domaćih. U 73. minuti Bukvić je srušio Karića i dobio crveni karton, dok je Tadejević izveo penal i pogodio za 3:1, što je bio i konačan rezultat.

FK Sarajevo 3:1 NK Travnik

Strijelci: Todorović, Komazec, Tadejević.

FK SARAJEVO: Bandović, Bišanović (od 46. minute Radovac), Travančić (od 46. minute Huseinbašić), Komazec, Todorović, Tatomirović, Trivunović (od 48. minute Kovačević), Karić, Cimirot, Tadejević, Dupovac.