FK SARAJEVO 4:0 NK Vitez

26.04.2014 u 21:06h

Uprkos teškim vremenskim uslovima, fudbaleri Sarajeva ubjedljivo su savladali ekipu Viteza, u okviru 28. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, te na taj način nastavili pružati odlične igre. Nakon završenih 90 minuta, semafor Olimpijskog stadiona "Asim Ferhatović-Hase", pokazivao je rezultat 4:0, a golove su postigli Adnan Kovačević, Anid Travančić, te Krste Velskoski, koji se dva puta upisao u strijelce.

Ipak, prvu priliku na utakmici imali su gosti, već u trećoj minuti susreta, ali je Bandović bio siguran. U 10. minuti utakmice, naši igrači prvi put su zaprijetili. Tadejević je šutirao sa vrha šesnaesterca preko gola.

U 31. minuti utakmice, naš klub dolazi do vodstva. Fudbaleri u bordo dresovima su kombinovali, Kovačević izlazi sam pred golmana Viteza i sigurno realizuje priliku i postiže gol za vodstvo Sarajeva. Pet minuta kasnije, ponovo je pokušao Tadejević, ali nije bio precizan.

Prvo poluvrijeme je završeno sjajnim golom Velkoskog. Makedonski reprezentativac u našim redovima potvrđuje svoju dobru formu i sa vrha šesnaesterca fenomenalnim udarcem postiže drugi gol na utakmici.

Drugo poluvrijeme otvara Vusljanin, koji na proigravanje Puzigaće dobro šutira, ali Perković brani. Nakon toga, otvara se nova velika šansa za Sarajevo. Ponovo je Puzigaća ubacio, a Purić sa desetak metara šutira preko gola.

Nedugo nakon toga, Velkoski centrira, a sa pet metara Purić promašuje iz izgledne pozicije, da bi potom i Tadejević ponovo šutirao, ali pored gola.

U 65. minuti naši igrači postigli su i treći gol. Sjajno je Kovačević proigrao Velkoskog koji sigurno matira Perkovića.

Nekoliko minuta nakon što je ušao u igru, Anid Travančić je na asistenciju Velkoskog pogodio stativu. Ipak, mladi fudbaler Sarajeva uspio je postići gol i to u 88. minuti susreta, te je do kraja ostalo 4:0.

"Čestitke ekipi Viteza, jedna su od rijetkih ekipa, koja dođe na Koševo s namjerom da igra. Mnoge ekipe se zatvore kada igraju protiv nas. Čestitke i našim igračima, koji su ponovili dobru igru iz prethodnih utakmica. Svakako, zahvalio bih se i navijačima, koji su danas došli na Koševo i podržali nas, uprkos izuzetno jakoj kiši!", kazao je Dženan Uščuplić, trener FK Sarajevo na konferenciji na novinare nakon današnje utakmice.

Olimpijski stadion "Asim Ferhatović-Hase", strijelci: Kovačević, Travančić, Velkoski (2)

FK SARAJEVO: Bandović, Barić, Kovačević, Stojčev, Velkoski, Tatomirović, Purić (70' Travančić), Trivunović, Vusljanin (84' Handžić), Tadejević (78' Radovac), Puzigaća.

NK VITEZ: Perković, Alić, Jurić, Hasanović, Jurčević (Livančić), Livaja, Šišić, Livančić, Hećo (Dilaver), Smriko (Šantić), Isaković.