Sarajevo se plasiralo u 1/4 finala kupa Bosne i Hercegovine.

06.11.2013 u 19:48h

Nakon boljeg izvođenja penala, Sarajevo se plasiralo u 1/4 finala kupa Bosne i Hercegovine i tako prekinulo negativnu tradiciju, prezimivši nakon šest sezona u najmasovnijem fudbalskom takmičenju naše zemlje.

Nakon rezultata 1:1 u Travniku, u prvoj utakmici, bordo tim je danas na domaćem terenu uspio izboriti prolaz dalje nad dobrom i spremnom ekipom Viteza. Utakmica je nakon 90 minuta završena rezultatom 1:1, a Dejan Bandović je bio junak sa tri odbranjena penala.

Sarajevo je zaprijetilo u 11. minuti. Komazec dobro izvodi slobodnjak sa preko 20 metara, ali Živković vadi loptu ispod prečke. U 14. minuti je Todorović bio u prodoru. Iskosa je šutirao, ali je Živković ponovo bio na mjestu. U 27. minuti domaći izvode sjajnu akciju, a na kraju je udarac Todorovića izblokiran u posljednji čas. Bolju igru u prvom dijelu tim sa Koševa je krunisao u 39. minuti. Puzigaća je sjajno centrirao, a na pravom mjestu je bio Komazec koji je glavom smjestio loptu u protivničku mrežu.

U 49. minuti Vitez je izveo dobru akciju, a na kraju je Bandović zaustavio udarac Dilavera, izbacivši loptu u korner. Nakon toga, uslijedio je period mirne igre bez ikakvih uzbuđenja, s obzirom da domaći tim nije jurio ka golu gostiju, jer je imao rezultat dovoljan za prolaz.

U 67. minuti Puzigaća ponovo pronalazi Komazeca, koji sa peterca šutira preko gola. Samo dvije minute kasnije Vitez je poravnao. Na jednu odbijenu loptu Bandovića nakon udarca Šišića natrčao je Smriko, koji je smjestio loptu u mrežu. Do kraja su domaći napadali, a gosti se branili, pa nije bilo promjene rezultata. Pobjednika su odlučili penali.

Na kraju više sreće i koncentracije imali su naši igrači. Za Sarajevo su pogađali: Trivunović, Todorović i Puzigaća, dok su promašili Travančić i Tadejević. Bandović je odbranio udarce Kapetanu, Brankoviću i Mišiću.

FK Sarajevo 1:1 NK Vitez

Stadion Asim Ferhatović-Hase. Sudija: Elvis Mujić. Strijelci: 1:0 Komazec (39), 1:1 Smriko (69). Žuti kartoni: Tatomirović, Todorović (Sarajevo), Čubrilo, Kožulj (Vitez).

FK SARAJEVO: Bandović, Kovačević, Bišanović (od 86. Plakalo), Komazec, Todorović, Tatomirović, Trivunović, Vusljanin (od 62. Travančić), Tadejević, Handžić Faris (od 68. Radovac), Puzigaća.

NK VITEZ: Živković, Dedić (od 62. Mišić), Dilaver (od 90. Kožulj), Šišić, Imamović, Brekalo, Vidović, Badrov (od 62. Čubrilo), Kapetan, Branković, Smriko.