FK Sarajevo 4:1 NK Zvijezda

04.05.2013 u 21:34h

Fudbaleri Sarajeva danas su u utakmici 26. kola BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali Zvijezdu iz Gradačca rezultatom 4:1. Sarajevo je za nešto više od pola sata igre postiglo četiri gola, te riješilo pitanje pobjednika.

Mrežu gostujućeg golmana Mirkovića načeo je Suljić u 12. minuti. Osmanagić  je asistirao, a ovaj ostao sam pred Mirkovićem i malo iskosa s lijeve strane bez problema pogodio za 1:0. Samo dvije minute kasnije domaći su udvostručili svoju prednost. Hadžić je s petnaestak metara lijepim udarcem savladao Mirkovića i zadržao broj jedan na listi najboljih strijelaca Premijer lige.

Pet minuta zatišja, a onda Tatomirović u 19. minuti rješava sve dileme oko pobjednika. Do 27. minute Zvijezda nije napravila ništa značajno. Nešto kasnije, Diatta je pokušao, ali nije bio precizan. Haurdić je u 33. minuti nakon druge asistencije Osmanagića efektno, makazicama, zakucao loptu u mrežu Mirkovića. Bio je ovo najljepši gol na utakmici, koji će sigurno konkurisati za najljepši gol čitave sezone.

U nastavku je Zvijezda uspostavila ravnotežu, dok je Sarajevo igralo manje intezivno, što je i bilo za očekivati nakon što su utakmicu riješili u prvom dijelu. U 50. minuti Diatta, nakon ubačaja glavom, šutira i pogađa stativu. Do kraja utakmice Zvijezda je uspjela postići pogodak. Naime, Diatta je ubacio sa desne strane, a Džafić pogodio za 4:1.

Stadion: "Asim Ferhatović-Hase". Gledalaca: 2000. Sudija: Dragan Petrović (Banja Luka). Žuti kartoni: Bandović (Sarajevo), Diatta, Đurđević (Zvijezda).

Strijelci: 1:0 Suljić 12', 2:0 Hadžić 14', 3:0 Tatomirović 19', 4:0 Haurdić 33', 4:1 Džafić 82'.

FK Sarajevo: Bandović, Torlak, Haurdić, Hadžić, Tatomirović, Džakmić, Osmanagić, Tadejević (od 73' Hrelja), Dupovac (od 81' Čomor), Radovac (od 69' Huseinbašić), Suljić.