FK SARAJEVO 3:0 NK Zvijezda

11.04.2014 u 22:43h

Na prvom susretu 26. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, Fudbalski klub Sarajevo savladao je Zvijezdu iz Gradačca rezultatom 3:0, golovima Velkoskog, Purića i Bilbije.

Od samog početka, naša ekipa je diktirala ritam. Prvi udarac ka golu gostiju uputio Purić, kada je šutirao sa 20 metara, ali golman Zvijezde sigurno brani. U 33. minuti, bivši igrač Sarajeva, Secouba Diatta, šutirao je pored gola.

Posljednje minute prvog poluvremena ipak donose gol u mreži gostiju. Jajalo je ubacio sa desne strane, a Velkoski prizemnim udarcem postigao gol za vodstvo Sarajeva. Mogao je makedonski reprezentativac i do drugog pogotka, ali njegov pokušaj odlazi preko gola.

U drugom dijelu utakmice, potpuna dominacija igrača u bordo dresovima. Trivunović je šutirao glavom, ali odbrambeni igrači gostiju uspjevaju spasiti svoj gol. U 54. minuti utakmice, Bilbija šutira preko gola, a pet minuta kasnije, udarac Purića je izblokiran.

Drugi gol na utakmici gledaoci su vidjeli u 63. minuti utakmice. Velkoski upošljava Purića, koji prizemnim udarcem iskosa, sa desne strane postiže svoj prvijenac u bordo dresu. Nekoliko minuta poslije, nakon sjajne akcije, Purić upošljavaja Bilbiju, koji šutira, međutim golman Brkić kranjim naporima spašava svoj gol.

U 75. minuti pokušao je Akiyoshi, a tri minute poslije i Zuhrić. U oba navrata, Delač je bio siguran. U sudijskoj nadoknadi utakmice, došlo je i posljednji put do rezultatske promjene. Puzigaća je sjajno centrirao, a Bilbija odličnim udarcem glavom postiže gol.

Po završetku utakmice, trener našeg kluba, Dženan Uščuplić, izjavio je sljedeće: "Sigurno je da sam presretan zbog ove pobjede. Jako je važno to, što smo nakon četiri utakmice konačno postigli gol. Čestitao bih svojim igračima na pobjedi, ali i igračima Zvijezde i poželio bih im sreću u nastavku takmičenja"

FK Sarajevo 3:0 NK Zvijezda

Strijelci: Velkoski, Purić, Bilbija

FK Sarajevo: Delač, Dupovac, Puzigaća, Trivunović, Jajalo (od 81. Osmanagić), Tatomirović, Purić (od 88. Handžić), Cimirot, Stojčev (od 75. Travančić), Velkoski, Bilbija.