Prolazak u finale Kupa BiH

10.04.2019 u 21:56h

Pobjedom u revanš utakmici polufinala Kupa BiH protiv OFK Sloga rezultatom 5:0, FK Sarajevo se plasirao u završnicu takmičenja. Strijelci za Sarajevo bili su Šofranac, Dupovac 2x, Kapić i Šišić.

Početak utakmice protekao je u boljoj igri igrača Sarajeva koji su propustili nekoliko dobrih šansi. U 33. minuti Kovačević nakon neopreznosti ruši gostujućeg igrača, a glavni sudija Paradžik pokazuje na bijelu tačku. Ipak, Kovačević sjajno zaustavlja udarac Matovića i rezultat ostaje nepromijenjen.

Pet minuta kasnije, nakon ubačaja sa strane najbolje se snalazi Šofranac koji postiže pogodak za 1-0, te se s tim rezultatom otišlo na odmor.

/

Drugo poluvrijeme proteklo je u potpunoj dominaciji Bordo tima. Dupovac u 50. minuti pogađa nakon ubačaja iz kornera za 2:0, a u 63. minuti Kapić na asistenciju Handžića povećava rezultat na 3:0.

Strijelac četvrtog gola je ponovo Dupovac na asistenciju Šišića, a konačan rezultat postavlja Šišić pogotkom u 85. minuti nakon asistencije Handžića.

Početni sastav: Kovačević, Resić, Pidro (26' Halilović), Dupovac, Šofranac, Mustafić, Kurdić, Šišić, Kapić (66' Velkoski), Bekić, Handžić.

Ovom pobjedom Sarajevo se plasiralo u finale Kupa BiH gdje ga očekuje dvomeč sa ekipom NK Široki Brijeg.