Minimalan poraz Bordo kluba u Istočnom Sarajevu

10.09.2015 u 20:10h

U posljednjoj utakmici sedmog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, Fudbalski klub Sarajevo je poražen od strane Slavije na gostujućem terenu minimalnim rezultatom 1:0.

Prvo poluvrijeme utakmice bolje otvaraju igrači domaćeg Kluba. Delač je u trećoj minuti sigurno intervenisao, a deset minuta poslije, odbranio udarac Pušare. Odmah u narednom napadu, dobro su kombinovali Almir Bekić i Leon Benko, a naš napadač uposlio je Ševku Okića, koji iz dobre pozicije u šesnaestercu Slavije pogađa prečku. U 34. minuti utakmice, fudbaler domaćih, Barić, šutirao je pored gola Sarajeva, a u 43. minuti, Slavija je povela pogotkom Spalevića.

Sarajevo je ofanzivno krenulo u nastavak utakmice, a svoj udarac u prvim minutama drugog dijela isprobao je Benko, međutim, lopta odlazi pored gola. U 55. minuti, Spalević je isključen zbog igranja rukom.

U 68. minuti susreta, Radovac je jednim odličnim dodavanjem pronašao Almira Bekića, koji je oštro ubacio u šesnaesterac, a Okić sa pet metara šutirao, ali je golman domaćih odbranio njegov udarac. Deset minuta poslije, Benko nije uspio da postigne gol nakon dodavanja Duljevića, a u 84. minuti, Radovac je dobro reagovao, te je loptu izbacio sa gol linije poslije kornera igrača domaćeg Kluba.

Do kraja utakmice nije bilo rezultatskih promjena, te je Sarajevo zabilježilo treći ovosezonski poraz. U narednom kolu, Bordo klub će na domaćem terenu dočekati banjalučki Borac. Utakmica se igra u nedjelju, 13. septembra, sa početkom u 16.30 sati.

FK Slavija 1:0 FK Sarajevo

Stadion u Istočnom Sarajevu, gledatelja: 1500, sudija: Dragan Skakić, žuti kartoni: Spalević (Slavija), Benko, Almir Bekić (Sarajevo), crveni karton: Spalević (Slavija)

FK Slavija: Lučić, Ristić, Spalević, Grujičić, Pušara (od 61. Jovanović), Vejnović (od 80. Simović), Čomor, Arsenijević, Barić (od 87. Berjan), Marković, Kartal.

FK Sarajevo: Delač, Barić, Kovačević (od 73. Rustemović), Am. Bekić (od 56. Velkoski), Okić, Tatomirović, Stepanov, Al, Bekić, Benko, Puzigaća (od 66. Duljević), Radovac.