Sarajevo poraženo od Slobode na Tušnju

07.05.2016 u 20:14h

Fudbaleri Sarajeva poraženi su na današnjoj ligaškoj utakmici u Tuzli od strane Slobode, rezultatom 4:0. Prvu priliku na utakmici imao je Stjepanović, kada je u 4. minuti šutirao iskosa sa desne strane, no istakao se Matej Delač, golman Bordo kluba. Na drugoj strani, Iventić je intervenisao prije Amera Bekića, koji je bio u dobroj poziciji.

Igrala se 11. minuta, kada je Delač dobro reagovao poslije slobodnog udarca Zebe, a Rustemović je desetak minuta poslije isprobao svoj udarac, međutim, nije bilo promjene rezultata. Sredinom drugog poluvremena Sarajevo je imalo terensku inicijativu, a najbolju priliku preko Almira Bekića, koji u 25. minuti iz slobodnog udarca šutira umalo pored lijeve stative gola Slobode.

Kostić je potom šutirao poslije kornera, no ponovo se istakao Delač. Ipak, naš golman je morao loptu vaditi iza svojih leđa u 33. minuti. Sa bijele tačke pogodio je Zeba, iako je Delač bio na lopti i pogodio ugao gdje je šutirao igrač Slobode. Četiri minute kasnije, Stjepanović je šutirao, a lopta se od Kovačevića odbija iza leđa našeg golmana za povećanje vodstva domaćeg kluba. U 40. minuti, Duljević je šutirao pored gola, nakon što je osvojio loptu i prešao dvadesetak metara sa njom. Naš kapiten imao je i posljednju priliku u prvom poluvremenu, kada iz slobodnog udarca šutira, ali Pirić brani.

U drugom dijelu utakmice, Sarajvo je imalo nekoliko prilika za postizanje gola. Almir Bekić je prizemno šutirao, a golman Slobode brani njegov udarac. Potom je Almir Bekić asistirao za Amera Bekić, čiji udarac glavom završava preko gola. U 83. minuti Sloboda je povećala vodstvo golom Veselinovića, a u narednom napadu, Benko je šutirao, ali nije uspio da postigne svoj osamnaesti ligaški gol. Do kraja utakmice, u sudijskoj nadoknadi Veselinović je uspio još jednom matirati Delača.

U posljednjem kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine 2015/16 će dočekati Olimpic. Utakmica na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase” se igra u subotu, 14. maja sa početkom u 17 sati.

FK Sloboda 4:0 FK Sarajevo

Stadion “Tušanj” u Tuzli, gledalaca: 4.000, sudija: Dragan Skakić, žuti kartoni: Stjepanović (FK Sloboda), Delač, Almir Bekić (FK Sarajevo), strijelci: Zeba 33’, Kovačević ag. 37’, Veselinović 84’, 93’ (FK Sloboda).

FK Sloboda: Pirić, Efendić, Ivetić, Kostić, Mehmedagić (od 75. minute Salihović), Merzić, Stjepanović, Zeba, Sarić, Ordagić (od 69. minute Veselinović), Krpić (od 60. minute Ahmetović).

FK Sarajevo: Delač, Kallasi (od 59. minute Okić), Almir Bekić, Kovačević (od 46. minute Harba), Barbarić, Mihojević, Radovac (od 67. minute Emerson), Rustemović, Duljević, Amer Bekić, Benko.