FK Sloboda 2:1 FK Sarajevo

09.03.2016 u 20:55h

Na današnjoj, prvoj utakmici 1/4 finala Kupa Bosne i Hercegovine, fudbaleri Sarajeva pretrpjeli su poraz na gostovanju u Tuzli. Utakmica protiv domaće Slobode završena je rezultatom 2:1, a gol za naš klub postigao je Ševko Okić u 81. minuti utakmice.

Prvo poluvrijeme nije donijelo mnoštvo prilika na obje strane. U 3. minuti Zeba je pokušao sa distance, ali nije bilo opasnosti po gol Sarajeva. Petnaest minuta poslije, Benko je proigran od strane Kadušića, no golman Slobode dolazi do lopte prije našeg napadača. Nedugo poslije, domaćin je poveo. Poslije jedne greške zadnje linije Sarajeva, lopta dolazi do Ordagića, koji upošljavanja Krpića. Bivši napadač Sarajeva prizemnim udarcem postiže gol za vodstvo Slobode.

Nekoliko minuta poslije, Sarajevo je moglo do poravnanja rezultata. Duljević je ubacio, a lopta dolazi do Benka koji iz dobre pozicije šutira i pogađa samo sporedni dio mreže gola Slobode. Do kraja prvog dijela nije bilo više prilika na obje strane, a vrijedi istaći i to, da je poluvrijeme obilježilo veliki broj prekida, uključujući četiri žuta kartona u redovima domaćih.

Fudbaleri Slobode došli su do povećanja vodstva u 52. minuti. Zeba je izveo slobodni udarac i pogodio nebranjeni dio mreže. Ubrzo nakon toga, dobra prilika za Sarajevo. Duljević je ubacio iskosa sa lijeve strane, a Barbarić glavom zahvatio loptu, no Pirić je odbranio njegov udarac. U 70. minuti Cezar je proigrao Benka, koji je šutirao sa otprilike 10 metara udaljenosti, ali lopta uz pomoć igrača domaćih odlazi u korner.

U 81. minuti naši igrači su došli do zasluženog gola. Harba je nepropisno zaustavljen u šesnaestercu domaćih, te je sudija Grbić opravdano pokazao na bijelu tačku. Loptu je uzeo Okić i sigurnim udarcem postiže gol za Sarajevo. Svega nekoliko minuta nakon postignutog gola, desila se još jedna dobra prilika za Sarajevo. Cezar se našao u šesnaestercu, no njegov udarac odlazi preko gola.

Do kraja utakmice nije bilo više prilika, te je utakmica završena rezultatom 2:1. Uzvratni susret je na rasporedu u utorak, 15.3. sa početkom u 19 sati na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase”.

Gradski stadion “Tušanj” u Tuzli, gledalaca: 3.000, sudija: Zoran Grbić (Prijedor), žuti kartoni: Zeba, Mehmedagić, Ivetić, Stjepanović, Efendić, Veselinović (Sloboda), strijelci: Krpić 25’, Zeba 52’ (Sloboda), Okić 81’ (Sarajevo).

FK Sloboda: Pirić, Efendić, Mehmedagić (od 60. min. Merzić), Kostić, Ivetić, Stjepanović, Sarić, Zeba, Ordagić, Veselinović, Krpić (od 65. min. Ahmetović).

FK Sarajevo: Pavlović, Kadušić, Almir Bekić, Kovačević, Barbarić, Rustemović, Emerson, Duljević, Simeunovi (od 45. min. Cezar), Amer Bekić (od 65. min. Harba), Benko (od 75. min. Okić).