Hebibović i Sarić strijelci za pobjedu Sarajeva u Tuzli

05.04.2017 u 18:51h

Igrači Fudbalskog kluba Sarajevo ostvarili su važnu pobjedu na današnjoj utakmici 2. kola doigravanja za prvaka Bosne i Hercegovine. Izabranici Mehmeda Janjoša su savladali u Tuzli domaćina, ekipu Slobode, rezultatom 2:0. Golove su postigli Anel Hebibović i Elvis Sarić.

Prvo prvoluvrijeme utakmice nije donijelo mnogo prilika na obje strane. Oprezna igra i česti prekidi nisu omogućili igračima da dođu u pozicije za postizanje gola. Ipak, u drugom dijelu utakmice je bilo sasvim drugačije. Prvi napad u nastavku donio je dobar udarac Duljevića, a Sarajevo stiže do vodstva u 55. minuti. Duljević je šutirao, Hadžić odbio loptu, a Hebibović se odlično snalazi i dovodi Sarajevo do vodstva.

Nakon postignutog gola, Sarajevo je prepustilo terensku inicijativu ekipi Slobode, čekajući svoju šansu iz brzih kontranapada. Naši igrači odigrali su defanzivno odličnu utakmicu, a igrači Slobode nisu stvorili niti jednu šansu na čitavoj utakmici. Do kraja susreta, Bordo klub je uspio postići i drugi gol. Sarić je u nadoknadi sudijskog vremena sjajno pogodio iz slobodnog udarca za konačan rezultat.

U narednom kolu Bordo klub će dočekati na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase” ekipu Zrinjskog, a utakmica na Koševu se igra u nedjelju 9. aprila sa početkom u 19 sati.

FK Sloboda 0:2 FK Sarajevo

Stadion “Tušanj” u Tuzli, gledalaca: 2.000, glavni sudija: Goran Paradžić (Ljubuški), žuti kartoni: Mehmedagić (FK Sloboda), Hodžić, Lelić (FK Sarajevo), crveni karton: Mehmedagić (FK Sloboda), strijelci: Hebibović, Sarić (FK Sarajevo).

FK Sloboda: Hadžić, Škahić, Todorović, Ziljkić, Oradgić, Subić (od 80. minute Veselinović), Lazevski, Mehmedagić, Hairilahović (od 46. minute Grahovac), Zec, Kalezić (od 62. minute Stjepanović).

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Mihojević, Kovačević, Almir Bekić, Ivetić, Rustemović, Sarić, Duljević (od 90. minute Kadušić), Hebibović (od 90. minute Lelić), Ahmetović (od. 79. minute Amer Bekić).