Poraz protiv FK Sloboda

20.04.2019 u 20:10h

Danas je u okviru 27. kola BH Telecom Premijer lige na Gradskom stadionu Tušanj odigran susret između FK Sloboda i FK Sarajevo.

Susret je završen pobjedom domaće ekipe rezultatom 2:1, a jedini strijelac za Bordo tim bio je Rahmanović u 31. minuti susreta.

Početni sastav FK Sarajevo:

Kovačević, Hebibović, Halilović, Mujakić, Lazić, Stanojević, Kapić, Rahmanović, Tatar (78' Crepulja), Velkoski, Ahmetović (50' Handžić)

Prvo poluvrijeme proteklo je u dobroj igri obje ekipe. U 25. minuti FK Sloboda postiže pogodak kada nakon šuta Ćivića, kojeg brani Kovačević, Vidović nailazi i postiže pogodak, ali je on poništen zbog ofsajd pozicije.

Šest minuta kasnije Sarajevo stiže do vodstva kada Amar Rahmanović odličnim udarcem postiže pogodak za 0:1. U posljednjim sekundama prvog poluvremena pokušao je Vidović, ali Kovačević sjajno brani.

Drugo poluvrijeme počinje povredom Ahmetovića koji izlazi iz igre, a na teren ulazi Haris Handžić.

/

U 54. minuti Sloboda dolazi do pogotka kada Ćivić završava dobru akciju domaće ekipe. Bordo tim je kontrolisao igru nakon primljenog pogotka, ali nije bilo prave šanse za novi gol.

Na kraju utakmice u 91. minuti Sloboda stiže do preokreta kada Edis Smajić pogađa za 2:1, što je boi konačan rezultat ovog susreta.

Ekipu FK Sarajevo u srijedu očekuje nova premijerligaška utakmica protiv FK Mladost, dok FK Sloboda ide u goste HŠK Zrinjski.