Visoka pobjeda protiv FK Tuzla City

23.02.2019 u 17:32h

Pobjedom protiv FK Tuzla City Bordo tim je započeo proljetni dio BH Telecom Premijer lige. Do prvog pogotka je došlo već u šestoj minuti susreta. Krste Velkoski pogađa za 1:0. Kapiten Bordo tima nehotice je povrijedio golmana Fejzića kojem je ukazana ljekarska pomoć. Umjesto Fejzića u igri je u nastavku bio Nurković.

U 34. minuti Ahmetović asistira Stanojeviću, koji pogađa za 2:0. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

U  nastavku meča Sarajevo je imalo par izglednih prilika, a ona najbolja je bila preko Ahmetovića u 53. minuti kada pogađa vanjski dio mreže. U 76. minuti Ahmetović postavlja konačan rezultat. Benjamin Tatar dodaje, a Mersudin pogađa za 3:0.

Početni sastav FK Sarajevo:

Kovačević, Hebibović, Bekić, Lazić, Mujakić, Stanojević, Crepulja, Rahmanović, Tatar, Velkoski i Ahmetović.

Priliku za igru u nastavku su dobili Kapić (64'), Halilović (78')  Šišić (89').

Narednu utakmicu Bordo tim igra već u srijedu u okviru Kup takmičenja protiv HŠK Zrinjski. Susret je na rasporedu u 17h na stadionu Asim Ferhatović Hase.