Poraz protiv FK Tuzla City

11.05.2019 u 19:47h

U okviru 31. kola BH Telecom Premijer lige ekipa FK Sarajevo u Banovićima je poražena  od ekipe FK Tuzla City rezultatom 1:0, a jedini strijelac na utakmici bio je Hasanović u 60. minuti.

Početni sastav FK Sarajevo:

Kovačević, Bekić (Šofanac), Lazić, Mujakić, Dupovac, Mustafić, Crepulja (Kapić), Šišić (Rahmanović), Tatar, Velkoski, Handžć.

Početak susreta protekao je u izjednačenoj igri oba tima, a prvu priliku na meču vidjeli smo u 23. minuti kada je udarac Ubiparipa odlično odbranio Kovačević. Krajem prvog poluvremena Sarajevo je zaprijetilo preko Tatara, ali njegov udarac zaustavlja Fejzić.

Početak drugog poluvremena protekao je bez pravih prilika, da bi u 60. minuti ekipa FK Tuzla City stigla do vodstva. Nakon dobre akcije domaće ekipe Mirsad Hasanović postiže pogodak za 1:0.

Odličnu šansu za izjednačenje imala je ekipa Sarajeva u 79. minuti kada Šofranac šutira glavom sa pet metara, ali pogađa stativu. Na kraju vrijedi istaći šut Rahmanovića iz dobre pozicije, ali bez promjene rezultata.

U sljedećem kolu Premijer lige bordo tim dočekuje ekipu FK Zvijezda 09, dok ekipa Tuzla City ide u goste HŠK Zrinjski.