FK Velež 0:0 FK Sarajevo

10.04.2013 u 23:27h

U derbiju 21. kola BH Telecom Premijer lige, Velež i Sarajevo odigrali su neriješno bez golova. Prvo poluvrijeme nije donijelo toliko kvalitetan fudbal na obje strane, a Velež je prvi zaprijetio u 10. minuti kada je, nakon pasa Hebibovića, Vladavić šutirao preko gola.

Uslijedio je mirniji period igre sve do 31. minute, kada je i bordo tim imao odličnu šansu. Haurdić je odlično izveo slobodan udarac sa 25 metara, a golman Oštraković, uz pomoć prečke, intervenisao i loptu poslao u korner. Korner je izveo Haurdić, Melunović je sa pet metara šutirao glavom pored gola i ostalo je 0:0.

Do isteka prvih 45 minuta, pokušao je još Majkić glavom nakon prekida koji je izveo Letić, ali je lopta otišla preko prečke tako da je prvo poluvrijeme završeno bez golova.

Sarajevo je krenulo jače u nastavku, a u 52. minuti, poslije centaršuta Osmanagića i nespretne reakcije odbrane Veleža, malo je nedostajalo da Rođeni zatresu vlastitu mrežu. Do 68. minute nije bilo većih prilika, kada je, nakon kornera Zlatkovića, Osmanagić bio u odličnoj prilici, ali je lopta na putu do gola zakačila jednog od igrača Rođenih i otišla preko gola.

Iako je Sarajevo pokušavalo doći do gola do kraja utakmice, mreže su mirovale i utakmica je završena rezultatom 0:0. Do kraja susreta, Velež je imao još jednu priliku za pogodak. U 87. pokušao je Merzić, ali je Zlatković jako dobro intervenisao na gol-liniji.

FK Velež 0-0 FK Sarajevo

Stadion: Vrapčići. Gledalaca: 2000. Sudija: Danijel Pajić (Bijeljina). Žuti kartoni: Hebibović, Oštraković (Velež); Šunjevarić, Haurdić, Melunović, Džakmić, Tadejević, Bandović (Sarajevo).

FK Sarajevo: Bandović, Haurdić, Melunović, Todorović, Tatomirović, Šunjevarić (od 63. minute Suljić), Džakmić, Osmanagić (od 87. minute Handžić), Tadejević, Zlatković, Čomor.

Na press konferenciji koja je održana nakon utakmice, šef stručnog štaba FK Sarajevo, Husref Musemić, izjavio je sljedeće:

"Za razliku od meča u Gabeli, zadovoljan sam igrom. Nisam zadovoljan rezultatom jer smo bili bolji tim, posebno u drugom poluvremenu. Imali smo više loptu u posjedu, ali ne i igrača koji će sve to realizovati. Ako već nismo bili u stanju pobijediti, onda je dobro odigrati i neriješeno. Teren je bio dosta težak za igru, a s obzirom na izostanak tri standardna igrača igrom mogu biti prezadovoljan. Bilo je nekoliko pravih centaršuta gdje se osjetilo neigranje Emira Hadžića, jer su to situacije iz kojih on obično pogađa."